TRIJUMF PROTIV RUDEŠA

Dinamo nastavlja gaziti sve pred sobom, Budimir golovima dotukao svoj bivši klub

07.10.2018 u 18:19

U nedjeljnom dvoboju 10. kola HT Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su u Kranjčevićevoj Rudeš s visokih 3:0 te se tako dodatno učvrstili na vrhu, a domaćina prikovali za dno ljestvice...

Nenad Bjelica nastavlja bez greške marširati HT Prvom ligom, jednako kao i Europskom ligom u kojoj također ne zna za poraz. Ove nedelje stigao je Dinamo do sedme pobjede u domaćem prvenstvu i potvrdio da je remi s Rudešom na otvaranju sezone bio slučajnost, a s nova tri osvojena boda još je malo pobjegao pratiteljima na vrhu ljestvice. Navijače zagrebačkog kluba veseli i prikazana igra koja je ponovo bila vrlo dobra.

• +3
HT Prva liga, 10. kolo: Rudeš - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Bio je to dvoboj u Kranjčevićevoj u koji je Dinamo ušao kao apsolutni favorit i to je prilično brzo opravdao na travnjaku. Doduše, Mrkonjić je za domaćina imao prvu veliku priliku kad je izbio pred Zagorca u 19. minuti, ali golman 'modrih' uspješno ga je zaustavio.

U 23. minuti Dinamo je došao na svoje, nakon što je Gavranović loptom u prostor pronašao Marija Budimira koji je bez ikakvih problema proslijedio loptu u mrežu svog bivšeg kluba.

Rudeš - Dinamo 0:1 (Budimir 23) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Pet minuta kasnije Budimir je ponovo zabio iz blizine, ovaj put glavom nakon ubačaja Kadziora s desne strane.

Rudeš - Dinamo 0:2 (Budimir 28) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Dinamo je zatim ubacio u nižu brzinu i čuvao stvorenu prednost, a do kraja prvog dijela vidjeli smo još dobar slobodnjak Kadziora koji je pogodio okvir gola.

Nakon odmora su 'modri' rutinski kontrolirali situaciju, a onda su krasnom akcijom u 74. minuti Šunjić i Gavranović izigrali obranu Rudeša, a Rrahmani zabio iz blizine.

Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Do kraja susreta poništen je gol Gavranovića zbog zaleđa pa je konačni rezultat ostao 3:0.

'Modri' su ovim trijumfom stigli do 24 osvojena boda, pet više od Lokomotive i četiri od Osijeka. Rudeš ostaje na samo dva osvojena boda u deset utakmica...

Rudeš - Dinamo, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

HT Prva liga, 10. kolo:

Rudeš – Dinamo 0:3 (Budimir 23, 28, Rrahmani 74)

Rudeš - Dinamo 0:3 (10. kolo 2018./19., 7.10.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Rudeš-Dinamo Zagreb0:3
Hajduk-Osijek0:2