UŽIVO

Hrvatska u dramatičnoj završnici do pobjede nad Bjelorusijom

18.01.2018 u 20:05

Imala je Hrvatska priliku riješiti utakmicu već sredinom drugog poluvremena, ali u zadnjih minutu i pol ušlo se rezultatom 23:23. Na svu sreću Cindrić i Kopljar zabili su golove za važnu pobjedu 25:23 Hrvatske nad Bjelorusijom. Ostali su naši u igri za polufinale, a u subotu (20.30) je suparnik Norveška

HRVATSKA - BJELORUSIJA 25:23 (15:12)

HRVATSKA: Pešić, Marić, Cindrić, Čupić, Gojun, Horvat, Karačić, Kopljar, Mamić, Mandalinić, Mihić, Musa, Stepančić, Stevanović, Štrlek, Vori

BJELORUSIJA: Matskevich, Saldatsenka, Kulesh, Babichev, Shylovich, Pukhouski, Rutenka, Karvatski, Yurynok, Baranau, Padshyvalau, Karalek, Tsitou, Bokhan, Harbuz, Gayduchenko

SUCI: VOLODKOV Nikolay (RUS), ZOTIN Evgeny (RUS)

• Cindrić puca preko gola; bjelorusi imaju napad za izjednačenje
  • Mamić bacio loptu u aut, Yurnyok s krila za minus jedan (22:23)
  • Shylovich sa zemlje, pokraj Stevanovića za 16:19
  • Karačićevo dodavanje za Horvata koji zabija drugi uzastopni gol (19:15)
  • Pukhouski smanjuje na 15:18
  • Zlatko Horvat s krila za 18:14
  • Mamić je natjerao babicheva na prekšaj i zaradio isključenje; valjda ćemo sada biti efikasniji?
  • Pukhouski opet gubi loptu; sreća za naše...
  • Mamić je dobio loptu na crti i zabija za 17:14
  • Štrlek promašuje odnosno Saldatsenka brani
  • Pukhouski zabija sedmerac i Bjelorusija i dalje puše za vrat našima (14:16)

• Karvatski iz koraka za 11:13
  • Yurynokov četvrti pogodak i evo Bjelorusa na minus 3 (10:13)
  • Kulesh brzo koristi igrača više za 9:13
  • Prvo isključenje za Hrvatsku; na dvije minute izlazi Mamić
  • Kopljar je ušao umjesto Stepančića, a Stevanović upisuje prvu obranu
  • Luka Stepančić očito je namjestio ruku, Hrvatska vodi 13:8
  • Brza akcija naših, Stepančićevo dodavanje za Horvata i 12:8
  • Hrvatska s igračem više prima pogodak; zabio je Padshyvalau
  • Marko Mamić podiže na plus četiri (11:7)
  • +11
EP u rukometu: Hrvatska - Bjelorusija Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL
  • Hrvatska ima igrača više, ali naši ne realiziraju prvi napad
  • treći pogodak Muse - Hrvatska vodi 5:2
  • Karalek je vrlo brzo nakon primljenog gola uspio zabiti za Bjelorusiju
  • Hrvatska je uzela jednu loptu i nakon kontre Štrlek za 4:1
  • još jednom Željko Musa s crte - Hrvatska vodi 3:1
  • Pukhouski je pokušao s osam metara, ali od bloka lopta ide u korner; Kulesh zabija za 1:2
  • Bjelorusi rade prekršaj u napadu a Musa povećava prednost (2:0)
  • Cindrić za Stepančića i vodstvo Hrvatske 1:0
  • počeo je dvoboj u Areni; Hrvatska ima prvi napad

Hrvatska igra jako važnu utakmicu protiv Bjelorusa, a zagrebačka Arena nije ni približno glasna Spaladium Areni; puno je praznih sjedalica

-----------------------------------------------------

• +12
Navijači na utakmici Hrvatske i Bjelorusije Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

35 primljenih definitivno je poražavajuća činjenica pred domaćom publikom. Hrvatska je u teškoj situaciji, za prolazak dalje trebaju nam sve tri pobjede.