zadovoljan pobjedom

Bjelica otkrio tajnu uspjeha Dinama protiv Norvežana, ali i poslao ozbiljno upozorenje

21.08.2019 u 23:18

Trener Dinama Nenad Bjelica naglašava kako je Rosenborg odlično proučen od strane njegovog stručnog stožera što je donijelo 'modrima' prednost 2:0 pred uzvrat...

Dinamo može s mnogo zadovoljstva čekati uzvrat u Trondheimu sljedećeg utorka. Pobjeda 2:0 protiv Rosenborga na Maksimiru stavlja 'modre' u ulogu izrazitog favorita, ali Nenad Bjelica smatra da još ništa nije gotovo.

• +11
Liga prvaka, play-off: Dinamo - Rosenborg Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

'Ja sam rekao prije utakmice da želim aktivan rezultat kao protiv Ferencvarosa, ovaj je još aktivniji, ali znamo da nas očekuje još 90 minuta. Dobro smo odradili utakmicu, imamo pozitivan rezultat, ali čeka nas još puno znoja i trke, ovo je tek prvo poluvrijeme,' kaže strateg Dinama i hvali dobro odrađenu pripremu za utakmicu:

'Dobro smo ih iskautirali, znali smo da su njihovi ofenzivni vezni igrači izuzetno opasni po gol. Dobro smo postavili igru, došli do nekih prigoda, dvije smo zabili, mogli smo još koju, ali sve u svemu, kad pobijedite 2:0 ekipu koja u zadnjih deset utakmica nije završila bez zabijenog gola, to ima vrijednost i vjerujemo da ćemo i u drugoj utakmici isto biti bolji.'

• +3
Navijači na Maksimiru protiv Rosenborga Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Otkrio je i kako nije htio Petkoviću oduzeti pravo pucanja penala, iako nije bio predviđen kao izvođač ako na njemu bude napravljen prekršaj.

'Onaj je bio određen da puca penal, ali ne ako na njemu bude faul. Teško je s klupe sugerirati, nisam htio ništa remetiti. Trebao je pucati Oršić, ali Petković je bio samouvjeren, vrhunski ga je šutnuo i sretan sam zbog toga.'

Jedine muke predstavljao je za Dinamovu obranu Samuel po lijevoj strani Rosenborgovog napada.

'Mi smo se na poluvremenu mobilizirali da svi pomažemo Stojanoviću na desnoj strani i stvarno smo mu pomogli tako da u drugom više nije bilo toliko problema kao u prvom. Znali smo da taj igrač ima dribling ulijevo, nezgodan je i ima kvalitetu, ali mislim da je bilo bolje u drugom poluvremenu.'

Trener 'modrih' otkrio je i kakav ćemo Dinamo gledati u Norveškoj.

'Agresivan, moćan, sa željom da pobjedi utakmicu od prve minute. Probat ćemo igrati s visokim presingom. Nešto se pita i protivnika, imaju kvalitetu da te mogu iznenaditi, ali idemo s optimizmom u Trondheim,' zaključio je Bjelica.