LEKCIJA MAJSTORA

Bilićev West Ham stigao 0:2, Aguero zabio pet golova!

03.10.2015 u 18:11

Slaven Bilić i njegov West Ham nastavili su dobar gostujući niz u Premiershipu, a Sergio Aguero je dokazao da je trenutno najmoćnija špica u ligi

Sunderland je Bilića dočekao kao ligaški fenjeraš s tri poraza u nizu, no baš protiv West Hama posložila se momčad Dicka Advocaata. U te tri utakmice nisu zabili niti gol, no Bilićevim trupama zabili su dva već u prvih 25 minuta.

Fletcher je pogodio u 10. minuti, Lens 12 minuta zatim, no West Ham je ostao uporan i odlučan, te je pronašao put povratka. Smanjili su u nadoknadi prvog dijela (Jenkinson), a voda je dodatno jurnula na njihov mlin u 57. minuti kada je Sunderlandovo krilo Lens zaradio isključenje.

Odmah je Bilić uveo Nikicu jelavića, a tri minute zatim najbolji klupski igrač ove sezone Dimitri Payet pogađa za 2:2. No, ua završnih pola sata golova nije bilo i Bilić se morao zadovoljiti jednim bodom. Da je uspio uzeti sva tri prenoćio bi na drugom mjestu Premiershipa, iza Manchester Cityja.

A taj City je deklasirao Newcastle sa 6:1. Nesretne 'svrake' povele su golom Srbina Mitrovića u 18. minuti i zadržale vodstvo sve do 42. minute. No, tada je uslijedio Aguero show, Argentinac je u sljedećih 20 minuta igre zabio čak pet golova i raskomotio City na vrhu. Za 4:1 zabio je i De Bruyne, konačan rezultat bio je 6:1. Teniskim rječnikom, prvi set za City...

Aguero je za Newcastle bio apsolutno nezaustavljiv

Kramarićev Leicester slavio je kod Norwicha 1:2 i zadržao korak s vodećima, no hrvatskog napadača nije bilo niti na klupi.