PRIMERA

Bilićev Sporting poražen od Almerije

07.02.2010 u 19:43

U susretu 21. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sporting iz Gijona je poražen na gostovanju kod Almerije 1:3, a za goste je nastupio hrvatski reprezentativac Mate Bilić.

Sporting je poveo golom Diega Gimeneza iz jedanaesterca u 13. minuti. Kazneni udarac je skrivio Chico koji je dobio crveni karton zbog igranja rukom, no usprkos igraču manje domaćin je okrenuo rezultat golovima Alberta Crusata (15) i Dominga (43). Pobjedu Almerije potvrdio je Guilherme u 81. minuti. Gosti su na koncu završili utakmicu s devet igrača, jer su isključeni David Barral (80) i Arnolin Gregory (82). Bilić je igrao do 58. minute kada je zamijenjen.

Mallorca je nastavila pobjedničku seriju na stadionu Ono Estadi i protiv Villarreala pobijedivši 1:0. Bio je to 10. susret Mallorce u prvenstvu na svom stadionu ove sezone i deseta pobjeda.