PODBACIO I KREŠIĆ

Bilićev Lokomotiv pregažen i ponižen u derbiju!

12.05.2013 u 13:40

Nogometaši moskovskog CSKA, vodeće momčadi ruske Premierlige, očitali su nedjeljnu lekciju gradskom rivalu Lokomotivu i njenom treneru, hrvatskom strategu Slavenu Biliću...

U ogledu 28. kola CSKA je kao gost pobijedio 4-1 i tako učvrstio prvu poziciju na ljestvici, dok je Lokomotiv ostao deseti, prilično daleko od mogućeg plasmana u Europu na kraju sezone.

Nakon dvije uzastopne prvenstvene pobjede Bilićev je Lokomotiv doživio gadno prizemljenje u utakmici gdje je domaćin bio posve inferioran. Stvari su po zlu za Bilićevu momčad krenule već u 6. minuti kada je Brazilac Vagner Love gromovito opalio s vrha šesnaesterca i pronašao put do gornjeg kuta vratiju Darija Krešića, hrvatskog golmana u momčadi Lokomotiva.

Lokomotiv je cijelo prvo poluvrijeme bio potpuno zbunjen, pa su igrači CSKA takvo što iskoristili za nova dva gola do odmora. Musa je u 25. povećao na 2-0 lijepo uklizavši na drugu stativu, dok je u 43. opet Vagner Love zabio i to nakon odbijene lopte Krešića.

Malo je zadovoljstvo domaćin osjetio u 55. kada je Tarasov lijepim udarcem smanjio na 3-1, ali je u 74. Doumbia vratio tri gola prednosti na stranu CSKA i postavio konačnih 4-1.

Osim Krešića, u sastavu domaćina je svih 90 minuta odradio i hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka, ali se niije istaknuo kao niti cijela domaća obrana.

Ruska Premierliga, 28. kolo:

Lokomotiv Moskva - CSKA Moskva 1-4 (Tarasov 55 / Vagner Love 6, 43, Musa 25, Doumbia 74)