turski kup

Bešiktaš uzeo Kup golom u 95. minuti; Mislav Oršić poraz svog Trabzona gledao s klupe

23.05.2024 u 23:07

Nogometaši Bešiktaša pobjednici su 62. izdanja turskog nogometnog Kupa nakon što su u finalnom ogledu igranom na Ataturk olimpijskom stadionu u Istanbulu pobijedili Trabzonspor 3-2 postigavši odlučujući gol u petoj minuti nadoknade

Trabzonspor je poveo u 14. minuti golom Paula Onuachua, no posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Rachid Ghezzal iz jedanaesterca kojeg je skrivio Enis Bardhi igravši rukom.

Bešiktaš je u 54. minuti okrenuo rezultat golom Saliha Ucana. Korak do novog gola Bešiktaš je bio u 62. minuti kada je Ghezzal pucao s ruba šesnaesterca, ali je pogodio prečku.

Izjednačio je Nicolas Pepe u 90. minuti, a kada se već činilo kako će susret otići u produžetke, Mohamed Al Musrati je u petoj minuti nadoknade donio Bešiktašu pobjedu.

Ante Rebić nije konkurirao za pobjednički sastav, dok Mislav Oršić nije ulazio u igru na suprotnoj strani.

Za Bešiktaš je ovo 11. naslov pobjednika Kupa, dok je Trabzonspor ostao na devet naslova.

Rekorder je Galatasaray koji je 18. puta slavio u nacionalnom Kupu.