VELIKO UPOZORENJE DINAMU

Benfica pokazala snagu; preokretom srušila Porto i preuzela prvo mjesto u prvenstvu

02.03.2019 u 23:32

U derbiju 24. kola portugalskog nogometnog prvenstva Benfica je kao gost svladala Porto 2:1 te je preuzela prvo mjesto na ligaškoj ljestvici

Nema boljeg upozorenja za Dinamo! Benfica na Maksimir dolazi u euforičnom raspoloženju, u naletu zbog velike gostujuće pobjede kod jedinog konkurenta u prvenstvu, a to joj je i deveti trijumf u nizu.

Porto je bio vodeći u ligi, ali ga je Benfica preskočila nakon što je napravila preokret na stadionu Dragao.

Porto je poveo golom Adriana u 18. minuti, ali je Benfica prvo u 26. izjednačila preko Joao Felixa da bi u 52. Rafa Silva zabio za gostujuću pobjedu. Domaćinu nije pomoglo ni što je od 77. minute imao igrača više, jer je drugi žuti karton zaradio Gabriel.

Gosti su započeli utakmicu u sastavu Vlachodimos - Almeida, Dias, Ferreira, Grimaldo - Pizzi, Samaris, Gabriel, Rafa Silva - Joao Felix, Seferović, a u nastavku su zaigrali i Gedson Fernandes umjesto Pizzija, Corchia umjesto Rafa Silve, te Cervi umjesto Joao Felixa. Hrvatski nogometaš Filip Krovinović nije nastupio za goste.

Benfica je preuzela prvo mjesto sa 59 bodova, a Porto je sada drugi sa 57.

• +3
Porto - Benfica, portugalska liga, 2018/19. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: JOSE COELHO/EPA

Dinamo i Benfica igraju prvu utakmicu osmine finala u četvrtak na Maksimiru (18.55, Arenasport 1), a hrvatski prvak je pred teškim zadatkom.

Sve utakmice UEFA Europske lige, uključujući sve utakmice Dinama, ekskluzivno možete u HD kvaliteti gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.