KVALIFIKACIJE ZA EP

Belgija kao prva izborila Euro i to nakon što je zabila čak devet pogodaka

10.10.2019 u 23:48

Nogometna reprezentacija Belgije kao prva se plasirala na Europsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u 12 gradova u 12 europskih zemalja

Belgija je u susretu sedmog kola I skupine pobijedila San Marino sa 9-0 upisavši i sedmu pobjedu u skupini uz gol razliku 28-1.

Golove za brončane s posljednjeg World Cupa u Rusiji zabili su Lukaku (28, 41), Chadli (31), Brolli (35-ag), Grandoni (43-ag), Tielemans (45+1), Benteke (79), Verschaeren (84-11m) i Castagne (90).

Korak do EP-a u skupini I je i Rusija koja je pobijedila Škotsku sa 4-0. Škoti su se dobro držali skoro sat vremena, a potom su se 'raspali'. Golove za 'zbornaju' zabili su Dzjuba (57, 70), Ozdoev (60) i Golovin (84).

Na ljestvici vodi Belgija sa 21 bodom, Rusija je druga sa 18 bodova, a treći je Cipar sa 10 bodova.

Pravu dramu vidjeli su gledatelji u Rotterdamu gdje je Nizozemska bila na rubu poraza od Sjeverne Irske, ali je na koncu slavila sa 3-1 i preuzela vrh ljestvice skupine C.

Gosti su poveli u 75. minuti golom Magennisa, no pet minuta kasnije izjednačio je Depay. Gosti su do sudačke nadoknade držali važan bod, ali su De Jong golom u prvoj minuti nadoknade i Depay pogotkom u četvrtoj minuti sudačkog dodatka donijeli Nizozemcima važne bodove.

Na ljestvici skupine vode Nizozemska, Njemačka i Sjeverna Irska sa po 11 bodova, no "oranje" i "elf" imaju i utakmicu manje.

U skupini G Poljska i Austrija su upisale važne pobjede na putu prema EP-u, a u igru za europsku smotru vratila se i Sjeverna Makedonija.

Poljska je u Rigi pobijedila Latviju sa 3-0, a junak utakmice bio je trostruki strijelac Robert Lewandowski (9, 13, 76).

Austrija je Beču bila bolja od Izraela sa 3-1, dok je Sjeverna Makedonija pobijedila Sloveniju sa 2-1.

Na ljestvici vodi Poljska sa 16 bodova, Austrija ima 13 bodova, a Slovenija i Sjeverna Makedonija po 11 bodova. Izrael ima osam bodova, a na začelju je Latvija bez bodova.