NJEMAČKI KUP

Bayernu supergol Alabe otvorio put prema pobjedi!

04.03.2015 u 22:22

Nogometaši Bayerna nisu dopustili iznenađenje u osmini finala njemačkog Kupa. Svladali su kod kuće Braunschweig golovima Alabe i Götzea...

Guardiolina momčad mirno napreduje prema završnici sezone u kojoj će se okititi s pregršt trofeja. U njemačkom Kupu još je mnogo posla do titule, a ove srijede rutinski su odradili susret protiv drugoligaša Eintrachta iz Braunschweiga te tako ušli među osam preostalih ekipa ovog natjecanja.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 45. minuti kada je David Alaba fantastično izveo slobodnjak i poslao loptu točno u rašlje gostujućeg gola. Mario Götze potvrdio je trijumf Bavaraca u 57. minuti koje sljedećih dana čekaju obračuni s Hannoverom u Bundesligi te Šahtarom u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Dalje je u Kupu prošla i druga najjača momčad Njemačke. Wolfsburg je slavio kod Leipziga 2:0, ovaj put bez golova Basa Dosta. Ivana Perišića još uvijek zbog ozljede nema u kadru 'vukova'.