bundesliga

Bayernov lov trajao je šest mjeseci i napokon donio rezultata; momčad Nike Kovača na vrhu

09.03.2019 u 17:53

Nogometaši minhenskog Bayerna nakon 25. kola i čak šest mjeseci su ponovno vodeća momčad Bundeslige zahvaljujući domaćoj pobjedi od 6:0 protiv Wolfsburga.

Sastav Nike Kovača preuzeo je vodstvo od Borussije Dortmund, koja je na jedvite jade kod kuće svladala Stuttgart s 3:1, a Bayern je prvi zahvaljujući boljoj gol razlici od dortmundskoj sastava. Obje momčadi imaju po 57 bodova, Bayern ima gol razliku 62-27, Borussia 61-28.

Bavarci su demolirali Wolfsburg sa čak 6:0, za koju je cijelu utakmicu odigrao Josip Brekalo, a za Bayern je dvostruki strijelac bio Lewandowski. Kovač je protiv Wolfsburga izveo najjači sastav iako sljedećeg tjedna imaju važni uzvrat osmine finala Lige prvaka protiv Liverpoola.

Borussia je dobila Stuttgart s 2:1 golom Paca Alcacera u 84. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi pobjedu potvrdio Pulišić. Reus je doveo 'žuto-crne' u vodstvo golom iz penala u 61. minuti, a u 71. je Kempf izjednačio za Stuttgart.

Trećeplasirani RB Leipzig nije uspio kod kuće dobiti Augsburg, dok je Freiburg u borbi za ostanak svladao Herthu s 2:1. Za goste je u 76. minuti izjednačio Ibišević, ali je samo četiri minute kasnije igrač iz BiH pogodio vlastitu mrežu.

Posljednji put u ovoj sezoni bayern je bio u 5. kolu, odnosno do 28. rujna, kada su Bavarci izgubili kod Herthe, dok je Borussia tada slavila u Leverkusenu.