POBJEDNICI KUPA

Bayer i Josip Stanišić fenomenalnu sezonu zaključili drugim trofejom

25.05.2024 u 22:27

Nogometaši Bayera iz Leverkusena drugi put u povijesti osvojili su Kup Njemačke nakon što su u finalu u Berlinu pobijedili drugoligaša Kaiserslautern rezultatom 1:0.

Nakon što su u srijedu poraženi 3:0 od Atalante u finalu Europske lige, igrači Xabija Alonsa ipak su smogli snage i već ove subote, odnosno samo tri dana kasnije, uspjeli pobijediti Kaiserslautern.

Riječ je o utakmici finala njemačkog Kupa, a pobjednički gol za nove njemačke prvake postigao je Granit Xhaka u 16. minuti utakmice. Švicarac je sjajno pogodio s preko 20 metara.

Tako su se Apotekari okitili s dva naslova.

U 44. minuti Bayerov igrač Kossounou je dobio crveni karton, ali ni to nije pomoglo Kaiserslauternu da izbjegne poraz.

Hrvatski reprezentativac u dresu Bayera, Josip Stanišić u igru je ušao u 46. minuti.

Podsjetimo, Bayer Leverkusen je prije ove sezone pet puta bio viceprvak Njemačke, tri puta je poražen u finalu Kupa, te jednom u finalu Lige prvaka zbog čega je dobio neslavni nadimak Neverkusen.

U svojim vitrinama sada ima četiri trofeja. Kup UEFA osvojen 1988. godine, Njemački kup iz 1993. godine, te prvenstvo i Kup iz ove sezone.