španjolska liga

Barcelona se raspucala u samoj završnici utakmice za uvjerljivu domaću pobjedu protiv Athletic Bilbaa

27.02.2022 u 23:22

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 26. kola španjolskog prvenstva Barcelona je na svom Nou Campu pobijedila Athletic Bilbao 4:0

Pierre-Emerick Aubameyang je u 37. minuti svojim petim golom u posljednje tri utakmice doveo Barcelonu u vodstvo, a poslao je loptu u mrežu nakon što je Pique udarcem glavom pogodio gredu.

Ousmane Dembele je u 73. minuti udvostručio Barceloninu prednost sjajnim udarcem iskosa s lijeve strane u bliži gornji kut gola iznad nemoćnog gostujućeg golmana Simona.

Za 3:0 je u 90. minuti pogodio Luuk de Jong udarcem glavom nakon ubačaja Dembelea. Isti je igrač gotovo s istog mjesta ubacio i u trećoj minuti sučevog dodatka, kad je Memphis Depay podmetnuo nogu i skrenuo loptu u mrežu za konačnih 4:0.

Barcelona se ovom pobjedom učvrstila na četvrtom mjestu ljestvice, ima 45 bodova. Betis je četvrti s 46 bodova, ali i utakmicom više od Barce.

• +11
FC Barcelona - Athletic Bilbao, španjolska liga, 27.2.2022. Izvor: EPA / Autor: ALBERTO ESTEVEZ

Real Sociedad je pred svojim navijačima pobijedio Osasunu 1:0 u utakmici 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva, odigranoj u nedjelju u San Sebastianu.

Aritz Elustondo je bio strijelac jedinog gola u 52. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir je za Osasunu odigrao cijelu utakmicu.

Real Sociedad je s 41 bodom na sedmom mjestu, dok Osasuna s 32 boda drži 11. poziciju.