španjolska liga

Barcelona s dva igrača manje na Nou Campu pregazila Sevillu; fantastične 'škarice' Luisa Suareza

06.10.2019 u 23:22

U derbiju 8. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Sevillu 4:0 skočivši tako na drugo mjesto ljestvice

Sevilla je odlično ušla u utakmicu i u prvih 25 minuta imala je tri sjajne prilike, međutim u nastavku prvog poluvremena Barca se probudila i s tri gola riješila pitanje pobjednika.

Domaćin je stigao do vodstva u 27. minuti fantastičnim golom Luisa Suareza koji je zabio 'škaricama'.

Pet minuta kasnije Arturo Vidal je zabio za 2:0, a do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Ousmane Dembele. U nastavku susreta među strijelce se upisao i Leo Messi postigavši u 78. minuti sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Od 88. minute Barca je igrala s dva igrača manje nakon što je Ronald Araujo 'pocrvenio' kao posljednji igrač utakmice, dok je Dembele dobio drugi žuti zbog prigovora.

• +5
La liga, Barcelona - Sevilla Izvor: EPA / Autor: Alejandro Garcia

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 69. minuti umjesto Vidala.

Atletico Madrid je ponovo odigrao 0:0, ovoga puta na gostovanju kod Real Valladolida. Bio je to već treći susret u zadnja četiri kola u kojem je momčad Diega Simeonea odigrala bez golova. Najbolju priliku na utakmici imao je domaćin u 36. minuti, no Sandro Ramirez nije iskoristio jedanaesterac. Pucao je visoko preko gola.