mrtva utrka tri kluba

Barcelona pobjedom protiv Valladolida u sudačkoj nadoknadi posve zakomplicirala završnicu u španjolskoj La Ligi

05.04.2021 u 23:06

Španjolska nogometna liga ulazi u posve neizvjesnu završnicu. Madridski Atletico prokockao je veliku bodovnu prednost, što su iskoristili, prije svih Barcelona, a onda i Real. Barcelona je u ponedjeljak golom Dembelea u zadnjim sekundama dvoboja svladala Valladolid 1:0 te došla samo na bod zaostatka za Atleticom

Barca je dugo lomila Valladolid i tek je u posljednjim trenucima susreta stigla do pobjede kojom se približila vodećem Atletico Madridu na svega bod zaostatka.

Katalonci su imali 68 posto posjeda lopte, uputili su čak 25 udaraca prema suparničkim vratima pri čemu je deset udaraca išlo u okvir gola. Na koncu je presudio pogodak Dembelea u 90. minuti.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 9. minuti, no Kenan Kodro je pogodio prečku. Uzvratio je Lionel Messi sjajnom prilikom u 41. minuti, no njegov udarac je blokirao obrambeni igrač. Tri minute kasnije Pedri je odlično pucao, no gostujući vratar Jordi Masip je skrenuo loptu u stativu.

U 59. i 60. minuti lijepe prilike za Barcu imali su Ousmane Dembele i Antoine Griezmann, ali nije bilo promjene rezultata. U 63. minuti gosti su tražili kazneni udarac, činilo se kako je Jordi Alba igrao rukom u kaznenom prostoru, no sudac je nakon provjere sporne situacije pokazao kako nema kaznenog udarca.

Deset minuta prije kraja dogodio se možda i ključni trenutak, Valladolid je ostao s igračem manje, nakon što je Oscar Plano 'pocrvenio' zbog svog starta. Barca je u nastavku jurnula po pobjedu i uspjela je zabiti u posljednjim trenucima.