GUARDIOLA SE POIGRAVA

Barca u novoj godini u negativnom nizu

06.01.2010 u 10:57

Nakon remija s Villarrealom u prvenstvu, Barcelona je još jednom podbacila na domaćem travnjaku. Sinoć ih je sa 2:1 u osmini finala Kupa kralja svladala Sevilla. Godina 2010. nije krenula uobičajenom praksom

Nakon osam uzastopnih domaćih pobjeda koncem 2009, Barcelona je ovu godinu otvorila sasvim suprotno - u dvije utakmice, izvukla je samo remi. Istini za volju, ni protiv Seville, u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja, Guardiola nije izveo najbolju momčad na teren. No to je ipak njegova stvar zbog koje će se morati pravdati čelnicima, ali i navijačima. Na klupi su ostali Valdes, Puyol, Pique, Abidal, Xavi, Henry i Ibrahimović.

Sevilla je povela nakon sat vremena igre golom Diega Capela, a izjednačio je Ibrahimović 14 minuta kasnije, koji je ušao već na poluvremenu umjesto Pedra. Kasnije je Guardiola uveo i Xavija i Busquetsa, ali Sevilla je već imala vodstvo, kojem je prethodio penal, nakon prekršaja Čigrinskog.

Uzvratna utakmica igra se 13. siječnja u Sevilli.