• Objavljeno 14.02.2012 u 20:19
Leo Messi

Leo Messi

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Večeras su na rasporedu prve utakmice osmine finala Lige prvaka. Najatraktivniji par je onaj između Bayera i Barcelone, dok u drugom susretu Lyon dočekuje ciparski APOEL

Bayer - Barcelona1:3

Završila je utakmica
88' gool - 1:3
Messi na asistenciju Dani Alvesa
80' ulazimo u posljednjih deset minuta utakmice
76' kako se približava kraj utakmice to Barcelona sve jače drži konce igre u svojim nogama
72' Messi je pokazao svoju čaroliju, riješio se dva čuvara ali na kraju pogodio stativu
64' potpuno se otvorila igra, Bayer sve više napada, tako je sada Gonzalo Castro pogodio stativu57' rasplamsala se igra. Renato Augusto je odlično pucao, ali Valdes brani
55' gool - 1:2,
Sanchez je dobio krasnu loptu u šesnaesterac, a čileanski napadač je zaobišao domaćeg golmana  i donio novu prednost Barceloni
52' gool - 1:1
Kadlec glavom matira Valdesa, Ćorluka je centrirao kraj Abidala, a Kadlec iz drugog plana glavom postiže gol
48' slaba intervencija obrane Barcelone, no Fridriech je slabo zahvatio loptu iz izgledne prilike
46' krenuo je nastavak utakmice
45' završilo je prvo poluvrijeme
41' gool  - 0:1
iz kontre Alexis Sanchez matira domaćeg golmana
40' Barcelona dominira tijekom cijele utakmice. Stvaraju dosta prilika pred Bayerovim golom, no zasad domać aobrana odolijeva.
31' nova opasnija akcija Barce koju je spriječio Ćorluka izbacivši loptu van granica igrališta
25' splasnuo je tempo igre. Barca više nije toliko dominantna, dok domaćini dosad nisu ni imali izgledniju priliku da ugroze gol gostiju
15' Ćorluka je bio neometan na svom desnom boku, htio je proigrati nekog od svojih suigrača, no nitko ga nije razumio
13' nastavlja Barcelona s agresivnijom igrom, pa je tako Sanchez probao proigrati Messija, ali je Scwaab uspio sre počistiti
12' - Dani Alves je izveo slobodnjak s 29 metara visoko preko gola
8' - Schwaab je požutio nakon što je oštro pokupio Abidala
4' ubačaj u peterac Bayera, ali je netko od domaćih braniča izbacio loptu u posljednji trenutak
2' Ćorluka igra od prve minute, a Barcelona je već u prvim trenucima pokazala onu svoju prepoznatljivu igru
1' započela je utakmica u Leverkusenu

Bayer Leverkusen: Leno - Ćorluka, Schwaab, Friedrich, Kadlec - Reinartz, Rolfes - Bender, Castro, Schurrle - Renato Augusto
Barcelona: Victor Valdes - Daniel Alves, Mascherano, Puyol, Abidal - Fabregas, Busquets, Iniesta - Messi, Sanchez, Adriano

Nakon dugog zimskog sna, najatraktivnije nogometno klupsko natjecanje nastavlja svoj put. Liga prvaka došla je do osmine finala, a u svakom terminu će se igrati po dvije utakmice. Večeras aktualni europski prvak gostuje u Njemačkoj kod Bayera kojeg je ove zime pojačao Vedran Ćorluka.

Bayer je prije deset godina bio finalist Lige prvaka, no danas to više nije ista momčad te će biti zanimljivo vidjeti kako će se njemački klub oduprijeti europskom prvaku na čelu s Leom Messijem.

Lyon - APOEL 1:0

od 55' minute Lyon vodi golom Lacazette

U drugom ogledu Lyon našeg Lovrena dočekuje iznenađenje Lige prvaka ciparski APOEL. Iako je francuski klub na papiru veliki favorit, APOEL je igrama u dosadašnjem dijelu natjecanja dokazao da ga treba itekako respektirati.

Tekstualne prijenose ogleda pratite na tportalu.