OSMINA FINALA LP-a

Barca pobijedila iako je Messi promašio penal, slavio i Juve

24.02.2015 u 19:55

Ovog se utorka igrale su se još dvije utakmice osmine finala nogometne Lige prvaka. Juventus je u Torinu dočekao dortmundsku Borussiju i pobijedio sa 2:1. U drugoj utakmici večeri Manchester City je bio domaćin Barceloni, ali nije baš dobro prošao. S desetorciom na terenu i s dva gola u mreži, odnosno porazom 1:2

MANCHESTER CITY - BARCELONA 1:2
JUVENTUS - BORUSSIA (D) 2:1

90+ 4 KRAJ UTAKMICA
94' - no, Messi nije uspio zabiti ni s penala ani iz popravnog pokušaja
93' - Zabaleta je napravio prekršaj nad Messijem a sudac je pokazao na bijelu točku
90' - gol Messija poništen je zbog zaleđa - opravdano
84' - Borussia pokušava doći do izjednačenja, prvo puca Schmelzer a potom i Aubameyang
84' - brojčano premoćni igrači Barce sada sve jače pritišću obranu Cityja; Pedrova asistencija za Adriana, ali njegov je udarac završio u bloku domaćina
80' - Pedro je ušao a Neymar izašaoo
78' - Tevez je u prilici, ali Weidenfeller brani
78' - Messi prijeti a hart krajnjim naporom izbija loptu u korner
78' - Silva izlazi, ulazi Sagna
75' - Dani Alves je izašao a ušao Adriano
74' - Clichyjev grubi start sudac je kaznio drugim žutim, odnosno crvenim kartonom
73' - Marchisio je izborio korner, a nakon ubačaja iz kuta Chiellini puca pokraj gola
71' - Enrique brzo reagira i uvodi stopera Mathieua umjesto našeg Rakitića
69' - GGOOLL - odlična akcija Cityja, koju je Kun Agüero pretvoio u pogodak za kakvu-takvu nadu Cityja

68' - Bony ulazi umjesto edina Džeke
66' - brza kontra Cityja, ali Pique spašava katalonsku momčad
65' - još jedna dobra akcija Barce, u kojoj je sudjelovao i Rakitić, završila je u rukama Ter Stegena
63' - Rakitić se nakon driblinga izborio za udarac, ali lijevom nogom, s nekih 20-tak metara puca preko gola
62' - Tevez je imao priliku, ali nije bio precizan
61' - Fernandinho je ušao umjesto Nasrija
59' - grub start Clichyja nad Rakitićem za što je dobio i žuti karton
57' - slobodnjak za City, a nakon Demichelisovog udarca Ter Stegen hvata bez problema
55' - odlična prodor Messija a naon čega je uslijedio rakitićev udarac, ali preko gola
54' - dobra prilika za Agüera, ali Argentinac je pucao pokraj gola iako je možda mogao i dodati Džeki
49' - Nasri je u prilici, ali Mascherano se požrtvovno baca pred loptu; ManCity pritišće
48' - Silvin ubačaj iz kornera, a Džeko glavom pokraj Barcina gola
46' - prilka za ManCity ali Kompanyjev udarac nije došao do mreže
46' - počela su druga poluvremena

45' - kraj poluvremena
43' - GGOOLL - Morata zabija za novo vodstvo Juventusa, na asistenciju Pogbe

37' - veliki udarac za Juve; Pirlo je ozlijeđen i mora izaći, a umjesto njega ulazi Pereyra
36' - Hart se bacio Messiju u noge i spriječio potpuni slom svoje momčadi
34' - odličnu priliku za Borussiju imao je Sahin ali Buffon brani
32' - prva promjena u Borussiji; Piszczek mora izaći zbog ozljede, a ulazi Ginter
30' - GGOOLL - Jordi Alba je ubacio s lijeve strane a Suarez pokraj Harta, od stative, pogađa za 0:2

18' - GGOOLL - Reus je brzo pokvario veselje domaćinima i pogodio za izjednačenje Borussije; Giorgio Chiellini je pogriješio pa Reusu nije bilo teško zabiti

16' - GGOOLL - Suarez koristi Kompanyjevu grešku i zabija za 0:1

13' - GGOOLL - Carlos Tevez zabio je za vodstvo Juventusa

13' - velika greška Fernanda, ali Suarez je nije kaznio
11' - Demichelisovo uklizavanje u zadnji čas, čime blokira Messijev udarac
 9' - slobodnjak je izveo Milner ali pogodio je samo u živi zid
 8' - Mascherano grubo zaustavlja Agüera, u zoni udarca...
 5' - dva gruba starta Reusa, prvo na Pirlu a potom na Vidalu
 2' - Immobile je imao priliku za Borussiju
 2' - brza kontra barce, a Kompany u zadnji čas izbija ispred messija, s time da je lopta prošla blizu vratnice Hartova gola
 1' - Barcelona igra u žutim dresovima, sedmi put ove sezone, s time daje u njima upisala pet pobjeda i jedan poraz