ŠOU SE NASTAVLJA

Barca gazi dalje: Pet lakih komada Athleticu

01.12.2012 u 22:19

Ne zaustavlja se Barcelonina momčad koja je ove subote, u ogledu 14. kola Primere, na svom Camp Nou pobijedila Athletic Bilbao sa čak 5:1.

Bila je ovo najveća Barcelonina domaća pobjeda protiv baskijske momčadi nakon 2001. godine. Tada je Bilbao u Barceloni primio sedam pogodaka, bez zabijenog počasnoga.

Vrlo brzo je ova utakmica pokazala da je jedino upitno koliko će Barcelona zabiti pogodaka unutar 90 minuta. Tri su pala u prvom dijelu - prvo je Pique dočekao loptu neometan na tri-četiri metra, te je u 23. doveo Barçu u vodstvo. Samo dvije minute kasnije je Amorebieta zabio u vlastitu mrežu, a najljepšu je akciju Barcelona izvela u zadnjoj minuti prvog dijela kada je nakon nekoliko brzih dodavanja sam pred vratima izbio Adriano i, malo iskosa, zakucao loptu pod gredu.

Na pogodak Messija se čekalo sve do 70. minute, kada je nenadmašni Argentinac postavio konačnih 5:1. Sada Messi na kontu ima već 20 golova u ovosezonskom izdanju Primere. Ukupno je, pak, u ovoj kalendarskoj godini zabio 83 pogotka za klub i reprezentaciju i samo mu još dva gola nedostaju da se izjednači s Gerdom Müllerom.