BUNDESLIGA

Badelj ubacio, golman se potpuno osramotio!

27.10.2013 u 20:22

Nogometaši Hamburga igraju daleko bolje otkada ih je preuzeo Bert van Marwijk, nekadašnji izbornik nizozemske reprezentacije. Na gostovanju, u 10. kolu Bundeslige, Hamburg je s laganih 3-0 pobijedio Freiburg...

Na gostovanju, u 10. kolu Bundeslige, Hamburg je s laganih 3-0 pobijedio Freiburg koji je tako i dalje bez pobjede ove sezone. Ta momčad, i Nürnberg, su još jedini sastavi koji nisu osjetili slast pobjede u Bundesligi.

Hamburg je, pak, pod Van Marwijkom u četiri prvenstvene utakmice ostvario dvije pobjede i dva remija, a prvi pogodak na današnjem je ogledu namjestio hrvatski nogometaš Milan Badelj. Strijelac je bio Maximilian Beister u 37. minuti, a u nastavku su domaćina dokrajčili Pierre-Michel Lasogga i Rafael van der Vaart. Badelj je odigrao dugu loptu prema šesnaestercu domaćina, čiji je vratar pogrešno procijenio let lopte koja ga je nakon odbijanja od travnjaka preskočila i Beisteru omogućila laganu završnicu.

Badelj je odigrao svih 90 minuta, dok je Ivo Iličević odigrao posljednjih trinaest minuta za Hamburg.

Borussia se u Mönchengladbachu poigravala s Eintrachtom iz Frankfurta i slavila je s 4-1. Bila je to peta domaća utakmica Borussije i peta pobjeda, a klub ima i impozantnu razliku pogodaka 17-3.

Arango, Wendt, Herrmann i Raffael su bili strijelci za klub koji se vinuo do četvrtog mjesta na ljestvici, dok je za goste u igru u 74. minuti ušao hrvatski napadač Srđan Lakić.