• Zadnja izmjena 03.02.2011 20:03
  • Objavljeno 03.02.2011 u 18:32
Ivan Ljubičić

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Damir Krajač

Ivan Ljubičić je bez tegoba izborio četvrtinu finala zagrebačkog Indoorsa u drugom kolu svladavši Nijemca Brandsa (6:2, 6:3) koji je u prvom kolu svladao Ivu Karlovića

Ivan je nakon dvije godine probio prokletstvo drugog kola u Zagrebu i lako prošao neugodnog Nijemca koji je Karloviću u utorak pokazao da njegov plasman u finale Heillbrona prošloga tjedna nije bio slučajnost.

Svaki put kad Ljubičić u Zagrebu prođe drugo kolo igra barem finale, a da bi ove godine ponovno moglo biti tako, dao je nagovijestiti velikim stilom kojim je pregazio prvu prepreku. Nakon Troickog 2009. i Lacka lani ovaj također potencijalno neugodan tenisač nije imao nikakvih šansi. Ljubičić je suvereno držao svoj servis ne pruživši nijednu break priliku Brandsu, a sjajnim reternima i raznovrsnom taktikom održavao je gotovo kontinuiran pritisak na protivnika.

Servis mu je uzimao po dva puta u prvom setu, jednom u drugom. Arhivirao je taj meč i okreće se četvrtfinalu, u kojem bi mogao igrati protiv imenjaka Dodiga.

'Svi se nadamo da će biti tako. Uživam u pobjedi i dobroj igri, ali trebalo bi 'poštelati' prvi servis, koji je danas bio na niskom postotku', rekao je Ljubičić netom nakon meča.

Pobjednika tog meča u polufinalu će čekati bolji iz ogleda Bogomolova i trećeg nositelja Garcije Lopeza.