EUROPSKA LIGA

Atletico uništio Athletic i osvojio Europsku ligu

09.05.2012 u 20:24

Nakon deset mjeseci borbe, 202 odigrane utakmice, dvije diskvalifikacije i 194 sudionika iz 53 europske zemlje, stigli smo do finala Europske lige. U srijedu će u Bukureštu u završnom ogledu najmasovnijeg europskog kupa snage odmjeriti dva španjolska kluba Athletic Bilbao i Atletico Madrid

Atletico Madrid – Athletic Bilbao 3:0
Kraj!! Atletico Madrid osvojio je Europsku ligu!!
90'ulazimo u posljednje minute bukureštanskog finala. Navijači Atletica već slave naslov.
84' GOOOL ZA ATLETICO!!! Diego je izvozao cijelu obranu Athletica i matirao Gorku Iraizoza za potvrdu slavlja madridske momčadi
79' Falcao je se oslobodio svojih čuvara, oštro pucao s vrha šesanesterca, ali Gorka Iraizoz brani.
76' nemaju sreće igrači Athletic Bilbaa, tukao je Suseta sa nekih 16 metara snažno, no lopta je pogodila nekog od obrambenih igrača madridskog sastava i umjesto u gol lopta je otišla u korner
73' vrlo dobra prilika za Athletic Bilbao, tukao je De Marcos iz blizine, ali brani Courtois
59' Inigo Perez je opasno zaprijetio golu Atletica, no Courtois brani u posljednji tren
55' sa 20-tak metara pucao je Gabi, ali preslabo za baskijskog golmana
47' izvrsna prilika za baskijsku momčad, jednu ubačenu loptu Miranda je ispred Llorentea izbacio u korner
46' započelo je drugo poluvrijeme
45' završilo je prvo poluvrijeme
45' trojica napadača Atletica izigrala su petoricu braniča Athletica, lopta je došla do Falcaa, koji nespretno reagira
36' Baskijske momčadi skoro pa i nema na terenu.
34' GOOOL ZA ATLETICO!!
Igrači Athletica su izgubili loptu na rubu svog šesnaesterca, a lopta je došla do Falcaa koji majstorski pogađa za 2:0
23' odlično tuče Muniain, a Courtois brani krajnjim naporom
21' Diego je srušen na vrhu šesnaesterca, prilika za madridsku momčad
13' prva ozbiljnija akcija Athletica, no igrači Atletica su na vrijeme riješili opasnost
8' Falcao gol dao je krila madridskoj momčadi koja je preuzela potpunu inicijativu na terenu
' GOOOOL ZA ATLETICO, strijelac je Falcao! Prekrasan gol kolumbijskog reprezentativca
1'započelo je finale u Bukureštu

Atletico Madrid
: Courtois, Godin, Filipe Luis, Miranda, Mario Suarez, Arda Turan, Gabi, Adrian Lopez, Falcao, Juanfran
Athletic Bilbao: Gorka Iraizoz, Aurtenetxe, Amorebieta, Iraola, Iturraspe, De Marcos, Ander Herrera, Javi Martinez, Llorente, Suaseta, Muniain

Bit će to deveti put da u finalu Kupa Uefa i Europske lige igraju klubovi iz iste zemlje, te drugi put da su finalisti Španjolci. Prije pet godina u završnom ogledu je Sevilla pobijedila Espanyol nakon izvođenja jedanaesteraca.