ENGLESKA LIGA

Arsenal isprašio Norwich uz jubilej Aubameyanga; West Ham srušio Kovačića i Chelsea te povećao šanse za ostanak

01.07.2020 u 23:33

Nogometaši Arsenala svladali su u 32. kolu Engleske lige Norwich s 4:0, a 50. gol u Premier ligi zabio je Gabonac Pierre-Emerick Aubameyang

Aubameyangov 50. gol stigao je zahvaljujući velikoj pogrešci vratara Norwicha Tim Krul, a Gabonac je kasnije zabuio još jedan gol, dok su Granit Xhaka i Cedric Soares bili strijelci u pobjedi Arsenala. 'Topnici' su sada sedmi s 47 bodova, dok je Norwich ostao zadnji s malim šansama za spas.

Nogometaši Evertona su kod kuće svladali trećeplasirani Leicester s 2:1. Evertonu su pobjedu donijeli Brazilac Richarlison i Islanđanin Gylfi Sigurdsson, dok je počasni gol za goste dao Nigerijac Kelechi Iheanacho.

Newcastle je kao gost s 4:1 svladao Bournemouth, koji je sve bliži ispadanju.

• +3
Arsenal - Norwich City, 32. kolo Premiershipa, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: Richard Heathcote/NMC/Pool

Nogometaši West Hama svladali su u 32. kolu Engleske lige na svom stadionu četvrtoplasirani Chelsea s 3:2 i povećali šanse u borbi za ostanak.

Pogodak koji je 'čekićarima' donio vrijednu pobjedu polučio je Ukrajinac Jarmolenko u 90. minuti. Chelsea je poveo preko Williana (42-11m), da bi izjednačio Souček (45+3), a Antonio u 51. minuti doveo domaćine u vodstvo. Willian u 72. minuti poravnava, a u zadnjoj minuti Jarmolenko preciznim udarcem donosi pobjedu.

Chelsea je ostao četvrti s bodom manje od Leicestera, koji je večeras također poražen, te dva boda više od ManU-a i Wolvesa, dok je West Ham preskočio Watford i sada je 16. s 30 bodova.

Mateo Kovačić je igrao za goste do 53. minute.