PJESNICI NEMOĆNI

Armin Hodžić nastavlja trpati, Dinamu 'gradski derbi'

31.07.2015 u 22:56

Dva pogotka Armina Hodžića i poništen regularan pogodak Zagreba donijeli su Dinamu pobjedu u prvom dvoboju 4. kola MAXtv Prve lige

Zagreb je prošle sezone protiv Dinama izborio tri remija, no u prvom ogledu ove koja je počela poražen je na domaćem travnjaku rezultatom 0:2. Tako je Dinamo barem privremeno od Splita preuzeo vrh ligaške ljetvice, dok je Zagreb ostao među klubovima s dna poretka koji imaju po dva osvojena boda.

Plavi su poveli u 13. minuti. Ante Ćorić, kojemu u domaćoj ligi dozovoljavaju igrati, ubacio je s lijeve strane i između dvojice protivnika našao se domaći branič Ćubel. Lopta mu je odskočila točno pred nogom i on ju je nespretno vratio u srce kaznenog prostora gdje je budno pratio mladi Dinamov napadač Armin Hodžić koji je zabio za 1:0.

Zagreb je u prvom poluvremenu bio sasvim nemoćan, no nakon dvostruke Madunovićeve izmjene početkom nastavka pokazali su bolju igru. Jedan od aduta s klupe Konopek brzo je i zabio gol za izjednačenje, no pomoćni sudac neopravdano je podigao zastavicu i spriječio zasluženu promjenu rezultata.

Ostavljao je Zagreb goropadan dojam još desetak minuta, a tada je Dinamo ponovno umirio situaciju i mirno dočekao 72. minutu u kojoj je otklonio sve dileme.

Pinto je sjajno prošao lijevom stranom i dao idealnu loptu za Hodžića koji mirno obilazi Livakovića i pogaša dvoj peti gol u posljednja dva kola. Dinamo na vrhu lige, Hodić poretka strijelaca. Mladi Bosanac je u veliko formi i mogao bi priliku dobiti i u europskim dvobojima.

Zagreb Dinamo Zagreb 0:2