SIESTA ILI TANGO?

Argentina kontra Meksika pronašla put do Njemačke

27.06.2010 u 20:13

Argentina je ostavila jako dobar dojam na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu i stoga je veliki favorit porotiv Mekikanaca. No, nemojmo se zavaravati da će se zeleni sa sombrerima samo tako predati

Argentina je bez problema stigla do knock-aut faze; bez poraza i s uvjerljivom igrom osigurali su osminu finala Svjetskog prvenstva, a tamo ih čeka neugodni Meksiko. 'Gauči' su veliki favoriti i bilo bi pravo sportsko čudo da Maradonina momčad ne prođe dalje. Bez obzira na sve, u četvrtfinalu pobjednika tog meča čeka Njemačka osokoljena velikom pobjedom nad Englezima

ARGENTINA - MEKSIKO 3:1

Argentina: Romero, Otamendi, Demichelis, Burdisso, Heinze, Mascherano, Maxi Rodriguez (od 87. Pastore), di Maria (od 79' Gutierrez), Messi, Higuain, Tevez (od 69. Veron)
Meksiko: Perez, Osorio, Rodriguez, Marquez, Salcido, Juarez, Torrado, Guardado (od 62. Franco), G. dos Santos, Bautista (od 46. Barrera), Hernandez

90+3' Kraj utakmice
90+2' Izvrstan šut Messija, još bolje brani Perez
90' Igrati će se tri minute sudačke nadokande
89' Osorio ubacuje s desne strane, no argentinski golman lako kupi loptu
88' Šut isporbava i Osorio, no i njegov udarac odlazi daleko od vratiju Romera
86' Salcido puca iz velike daljine, neprecizno
83' Novi korner za Meksiko, no Heinze izbija loptu prema centru
80' Najuspješnii napadi Meksika dolaze preko lijevog boka, no Meksikanci rijetko igraju tom stranom
78' U ovim trenucima s eigra dosta otvoreno; Argentinci opet napadju, Meksikanci uzvraćaju kontrama
74' Messi u slalomu, no Meksikanci ga sprečavaju u dodavanju Higuainu
71' GOOOOOOOOOOOOL! Hernandez je okrenuo svog čuvara Demichelisa i lijevom nogom rasparao mrežu; 1:3
69' Argentinci 'čiste' s gol crte, najbolja prilika Meksika za smanjenje vodstva
65' Meksiko već nekoliko minuta dobro napada, ovo je posljednji trenutak za njegove nogometaše da krenu po gol ukoliko žele imatzi priliku za kompliciranje argentinskog vodstva
63' Hernandez puca glavom, dobar pokušaj, ali lopta odlazi malo preko grede
62' Salcido puca s velike udaljenosti, Romero izbacuje u korner
61' Guardado 'potegao' s više od 30 metara, lopta odlazi preko gola
60' Dobra akcija Barrere, njegov šut pogađa vanjski dio mreže
59' Argentina je i dalje aktivnija, kao da je pitanje trenutka kad će pasti i četvrti pogodak 'gauča'
56' Tevez ponovno u prilici, no meksička obrana sad ga je spriječila u šutu
54' Sad je savršeno jasno da će Argentina igrati u četvrtfinalu protiv Njemačke; Meksiko 0:3 s ovakvom igrom ne može sustići, a kamoli prestići
52' GOOOOOOOOOOOOL! Majstorski gol, ma golčina Teveza sa 25 metara. Argentinac je uputio bombu koja je završila iza posve nemoćnog Pereza. 3:0!
50' Neprecizan centaršut Barrere iz dobre pozicije za upošljavanje svojih napadača
48' Meksiko napada, a svi, baš svi igrači osim golmana Pereza su na argentinskoj polovici travnjaka
47' Šut Salcida s 35 metara odlazi pored desne vratnice golmana Romera
47' Korner za Meksiko
46' U nastavak s centra kreću Argentinci

45+2' Kraj prvoga dijela
45+2' Hernandez kasni za milimetar na jedno ubacivanje s desne strane, dobra prilika za smanjenje na 1:2
45' Igrati će se dvije minute nadoknade
44' Marquez puca s 30 metara, Romero je dobro postavljen
43' Otamendi izvrsno nabacuje, Higuain promašuje glavom s pet metara
42' Argentinci imaju totalnu kontrolu utakmice; nakon dva brzinski primljena pogotka Mekikanci su kao grogirani
39' Šut Guardada odlazi visoko iznad argentinskog gola
38' 'Slobodnjak' za Meksiko na 25 metara iskosa od Romera
37' Šut di Marije i Teveza ne ulazi u mrežu, dobro brani prvo Perez, a onda je proradio i blok
36' Nova greška Meksikanaca u obrani, Tevez ubacuje, no zeleni imaju sreće i lopta ne dolazi do Higuaina
34' Šut Salcida brani Romero
32' GOOOOOOOOOOOOL! Osorio je teško pogriješio i dodao Higuainu koji zaobilazi meksičkog golmana u zabija za 2:0
29' Nakon nepriznatog Lampardovog gola na utakmici Njemačke i Engleske, ovo je danas već drugi veliki, gotovo skandalozni previd sudaca
28' Meksikanci se bune, no Rosseti ipak pokazuje na centar
25' GOOOOOOOOOOOOL! Konačno jedna dobra akcija Argentine. Tevez je pogodio nakon Messijevog šuta za 1:0; gol je priznat premda je postignut iz dosta velikog zaleđa
24' Zasad je utakmica slaba, igra se gotovo isključivo na sredini travnjaka, bez akcija, a s dosta sitnih prekršaja i puno pogrešaka
20' Argentina i dalje ima veći posjed lopte, no Meksiko drži zonu obrane na 40 metara i ne dopušta prolazak lopte bliže svom golu
17' Meksikanci jako dobro pariraju 'gaučima' na sredini terena, pa Argentinci ne mogu niti započeti neki opasniji napad
14' Uzvraća Hernandez, šut odlazi pored gola
13' Nakon kornera šut di Marije s ruba kaznenog prostora, lopta odlazi pored gola
13' Higuain u naletu, no Meksikanci izbacuju u korner
12' Novi šut Messija, no preslab za Pereza koji s lakoćom hvata loptu
9' Šut Guardadoa s 20 metara, lopta prolazi tik uz vratnicu
8' Salcido izvrsno puca, no ostaje 0:0; vratnica je spasila 'gauče'
8' Šut Messija, blokira meksička obrana
6' Messi se zasad doima raspložen za igru; o tome će jako i ovisiti igra Argentine
3' Igra se dosta pogrešaka u predaji lopte, no Argentinci ipak imaju malu inicijativu
2' Prva poluprilika za Meksiko, dos Santosu je lopta pobjegla u gol aut
1' S centra kreću Meksikanci