PRVI PORAZ SIMEONEA

Anži srušio Liverpool, pao Atleticov niz

08.11.2012 u 21:52

Nogometaši Anžija pobijedili su kao domaćini u Moskvi momčad Liverpoola s 1-0 u 4. kolu A skupine Europa lige, dok je Academica Coimba zaustavila veliki niz madridskog Atletica

Anži je tom pobjedom uzvratio Liverpoolu za poraz u prošlom kolu na Anfieldu, kada su ''redsi'' slavili s 1-0. I dok je trener domaćina Guus Hiddink na teren poslao najjači sastav, gostujući strateg Brendan Rodgers je izveo praktički B momčad bez glavnih zvijezda poput Luisa Suareza ili kapetana Stevena Gerrarda, kojih nije bilo u kadru momčadi.

Domaćini su gol odluke zabili u drugoj minuti sudačkog dodatka u prvom poluvremenu, kada se Lacina Traore nakon dubinskog proigravanja s centra jednim dodirom oslobodio Coatesa, a onda je odličnim lobom svladao gostujućeg vratara Brada Jonesa.

Joe Cole je u 77. minuti propustio odličnu priliku za izjednačenje. Samo minutu kasnije, Traore se našao ''oči u oči'' s Jonesom, ali je pucao kraj gola.

Švicarski Young Boysi priredili su iznenađenje pobjedom kod Udinesea 3-2. Nakon što je Bobadilla u 27. minuti doveo goste u vodstvo, Antonio Di Natale u završnici prvog poluvremena nije iskoristio kazneni udarac za poravnanje. Svejedno je u 47. minuti zabio gol za 1-1, ali su gosti golovima Farneruda u 65. minuti i Nuzzola u 73. poveli s 3-1. Fabbrini je u 83. minuti uspio samo ublažiti poraz Udinesea.

U ovoj skupini sve je otvoreno. Anži vodi sa 7 bodova, Liverpool i Yong Boysi imaju po 6, a Udinese 4 boda.

U B skupini je iznenađenje priredila Academica Coimbra, koja je kao domaćin pobijedila branitelja naslova i dvostrukog pobjednika u zadnje tri godine ovog natjecanja, madridski Atletico 2-0. Time je portugalska momčad prekinula fascinantan Atleticov niz pobjeda u UEFA-inim natjecanjima. Prije ove utakmice, Atletico je imao 16 uzastopnih pobjeda na europskoj pozornici, 15 u Europa ligi i još jednu u Superkupu. U ovoj utakmici su branitelji naslova nastupili bez svog najboljeg napadača, Kolumbijca Radamela Falcaa, kojeg je trener Diego Simeone odlučio poštedjeti. Dvostruki strijelac za Academicu bio je Wilson Eduardo, u 28. minuti i 70. iz kaznenog udarca.

U drugoj utakmici ove skupine, Viktoria Plzen je uvjerljivo svladala Hapoel Tel Aviv s 4-0.

Viktoria Plzen i Atletico Madrid su nadomak plasmana u daljnje natjecanje s 9 bodova. Matematički jednu od te dvije momčadi može preskočiti Academica koja ima 4 boda.

U C skupini je Marseille nadoknadio zaostatak protiv Borussije Mönhengladbach, koja je povela pogotkom Hankea u 20 minuti, te je golovima Bartona iz 54. minute i Ayewa iz 67. držao vodstvo 2-1 sve do posljednjih trenutaka utakmice. U trećoj minuti sudačke nadoknade je Arango iskosa s lijeve strane udarcem lijevom nogom pogodio za konačnih 2-2, čime je razgalio mnogobrojne gostujuće navijače.

Fenerbahçe je očekivano kao domaćin svladao AEL 2-0 golovima Kuyta u 11. minuti i Sowa u 41.

Fenerbahçe vodi u skupini s 10 bodova i vrlo je blizu plasmana u nokaut-fazu. Borussia i Marseille imaju po 5 bodova i vjerojatno će se boriti za drugo mjesto u skupini.

Europa liga, 4. kolo:

skupina A:
Anži Mahačkala – Liverpool 1-0 (Traore 45+2)
Udinese – Young Boys 2-3 (Di Natale 47, Fabbrini 83 / Bobadilla 27, Farnerud 65, Nuzzolo 73)

Redoslijed: 1. Anži Mahačkala 7, 2. Liverpool 6, 3. Young Boys 6, 4. Udinese 4

skupina B:
Academica Coimbra – Atletico Madrid 2-0 (Wilson Eduardo 28, 70 – 11 m)
Viktoria Plzen – Hapoel Tel Aviv 4-0 (Kolar 23, 76, Štipek 39, Bakoš 84)

Redoslijed: Viktoria Plzen 9, 2. Atletico Madrid 9, 3. Academica Coimbra 4, 4. Hapoel Tel Aviv 1

skupina C:
Marseille – Borussia Mönhengladbach 2-2 (Barton 54, Ayew 67 / Hanke 20, Arango 90+3)
Fenerbahçe – AEL 2-0 (Kuyt 11, Sow 41)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 10, 2. Borussia (M) 5, 3. Marseille 5, 4. AEL 1