heroj plavog dijela glasgowa

Antonio Čolak s dva gola donio pobjedu Rangersu; Borna Barišić upisao asistenciju

17.09.2022 u 18:35

Hrvatski napadač Mirko Antonio Čolak bio je strijelac oba gola za Rangers u 2:1 (1:0) domaćoj pobjedi protiv Dundee Uniteda u susretu 7. kola škotskog nogometnog prvenstva, a asistent za drugi pogodak bio je Borna Barišić.

Čolak je prvi put pogodio udarcem sa 15-ak metara u 8. minuti nakon dodavanja Taverniera, dok je na 2:0 povisio u 49. minuti pospremivši u mrežu ubačaj Barišića. Bili su to peti i šesti prvenstveni pogodak Čolaka ove sezone.

Posljednji sastav na ljestvici smanjio je na 2:1 preko Smitha u 59. minuti, ali na kraju je ostao bez bodova.

Čolak i Barišić su odigali čitav susret za Rangers koji sada ima 16 bodova, dva manje uz utakmicu više od vodećeg Celtica koji u nedjelju gostuje kod Saint Mirrena, dok je Dundee United ostao na dva osvojena boda.

Marijan Čabraja odigrao je čitav susret za Hibernian u 3:1 (1:1) domaćoj pobjedi protiv Aberdeena. Četvrti Hibernian sada ima 11 bodova, jedan više od petog Aberdeena.