euroliga

Ante Žižić odigrao gotovo savršenu utakmicu, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu njegovog Maccabija

16.12.2021 u 23:02

U 16. kolu Eurolige košarkaši Anadolu Efesa pobijedili su Maccabi u Tel Avivu 92:78 iako je za domaći sastav odlično odigrao hrvatski centar Ante Žižić...

Za 31 minutu na parketu Ante Žižić je predvodio izraelski sastav s 23 koša uz šest skokova. Iz igre je Žižić gađao odličnih 9-11 uz 5-6 s linije slobodnih bacanja, ali bilo je to premalo za goste koji su u drugoj četvrtini poveli i potom kontrolirali utakmicu do kraja.

Shane Larkin je bio prvo ime u gostujućoj momčadi. Postigao je 26 koševa uz šest skokova i asistencija, a vrlo dobro je za Anadolu Efes odigrao i hrvatski košarkaš Krunoslav Simon. On je za 24 minute ubacio 10 koševa, ali je imao i sedam asistencija te dva skoka. Za dva je gađao 2-4, a za tri 2-3.

Hrvatski trener Neven Spahija i njegova Baskonia loše su se proveli u Istanbulu. Fenerbahče je slavio 75:53, a nerješiva zagonetka za goste bio je Francuz Nando De Colo koji je ubacio 17 koševa, a imao je uz to sedam asistencija i šest ukradenih lopti. Jan Vesely je dodao 13 koševa uz pet skokova. Jedini dvoznamenkasti strijelac kod Baskonije bio je Steven Enoch (14) uz osam skokova.

Vodeća Barcelona je upisala već 14 pobjedu i to slavljem kod Panathinaikosa 85:82. Katalonce je do novog slavlja vodio Nikola Mirotić s 20 koševa, sedam skokova i četiri dodavanja.

Uspješan je gost bio i madridski Real koji je u Milanu svladao Armani 75:73. Sa 17 koševa i uz 4-6 za tricu najbolji je strijelac kod Madriđana bio Fabien Causeur.