Hrvat opet briljirao

Andrej Kramarić zabio Arminiji već nakon pet minuta igre, ali njegov Hoffenheim nije uspio do pobjede protiv ekipe s dna ljestvice

15.05.2021 u 18:08

Andrej Kramarić postigao je pogodak u remiju svog Hoffenheima i Arminie

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je pogodak u remiju svog Hoffenheima u gostima kod Arminie (1:1).

Kramarić je zabio već u petoj minuti dvoboja, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je momčad iz Bielefelda izjednačila u 23. minuti preko Voglsammera. Arminiji je trebala pobjeda da izbori ostanak, a prije zadnjeg kola je samo bod udaljena od opasne zone.

Napadač Bayerna Robert Lewandowski u subotu je izjednačio 50 godina star rekord po broju golova u sezoni Bundeslige (40) legendarnog Gerda Muellera. Lewandowski je u predzadnjem kolu i remiju kod Freiburga (2:2) u 26. minuti zabio gol iz penala, čime je ove sezone došao do brojke od 40 pogodaka. Mogao je i do 41. gola i obaranja rekorda, ali mu je vratar Freiburga obranio dva zicera u drugom dijelu. Priliku za rekord Poljak će imati u zadnjem kolu, 22. svibnja doma protiv Augsburga.

Iznenadio je već ispali Schalke, koji je pred svojim navijačima za oproštaj od Bundeslige svladao Eintracht s 4:3. Klub iz Frankfurta je ovim porazom vjerojatno izgubio nadu za plasman u Ligu prvaka.

U derbiju začelja Hertha i Koeln su odigrali bez golova 0:0, čime se klub iz Berlina spasio, a Koeln na predzadnjem mjestu čeka zadnje kolo. U opasnoj zoni je i Werder koji je izgubio kod Ausgburga (0:2).