EUROPSKA LIGA

Anderlecht lagano pobijedio Hajduk

16.12.2010 u 20:47

Pred Hajdukom je posljednji ogled u Europskoj ligi. Igrači trenera Gorana Vučevića gostuju u Bruxellesu kod Anderlechta. Iako pred bijelima nema rezultatskog imperativa, igrači Hajduka žele se od Europe oprostiti na što ljepši način

Splitski Hajduk je nažalost već ranije izgubio priliku da se plasira u drugi krug Europske lige, tako da je posljednji ogled protiv Anderlechta u Bruxellesu tek formalnost za bijele. Eventualnom pobjedom nad večerašnjim suparnikom Hajduk bi euro sezonu završio na trećem mjesto svoje G skupine, no i bod iz Bruxellesa bio bi odličan završetak sezone za splitski sastav. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Anderlecht - Hajduk 2:0

kraj utakmice
90' ulazimo u posljednje trenutke utakmice.
83' prva prava prilika za Hajduk. Vukušić je pucao snažno, ali Proto brani krajnjim naporom
81' De Sutter puca s vrha šesnaesterca, ali Radošević je siguran
80' sve je manje igre u Bruxellesu. Hajdukovci jedva čekaju kraj, a domaćini su zadovoljni trenutnim rezultatom.
77' nova izmjena kod Hajduka, izlazi Trebotić, a ušao je Andrijašević
76' Hajduk živi opasno. Suarez puca sa 10-tak metara, ali neprecizno
75' Boussoufa odlično tuče s desne strane, ali Radošević je na mjestu i izbija loptu
75' nije dugo trajao prekid, nastavljena je utakmica
74' sudac je u ovom trenutku prekinuo utakmicu zbog bacanja baklji od strane Torcide
71' još nešto manje od 20 minuta do kraja utakmice. Hajduk će teško postići pogodak, a Anderlecht je presretan što vode 2:0
69' oduševljenje na stadionu u Bruxellesu jer Zenit protiv AEK-a vodi 2:0 što znaći da Anderlecht prolazi dalje
68' korner za Hajduk, no u gužvi se najbolje snašao domaći golman koji kupi loptu
66' konačno da je i Hajduk zapucao prema golu Anderlechta. Iz daleka je odapeo Ljubičić, ali iznad gola
64' opet pritisak Anderlechta. Prošli su po boku, Jozinović nije uspio zatvoriti, ali ipak ništa od svega
61' Radošević cijelu utakmicu ima problema s ispucavanjem lopte.
60' izmjena u Hajduku,izlaze Jozinović i Ibričić, a ulaze Tomasov i Ljubičić
57' Lecjaks je probio desnu stranu i kada je već došao na nekih 10 metara iskosa, pucao je daleko iznad gola
55' napokon da je i Hajduk nešto napravio. Ibričić je pokušao ubaciti, ali na kraju je lopta otišla iza gola domaćeg golmana
48' Anderlecht nastavlja s pritiskom i napadima. Bossoufa je ubacio, ali vratar Hajduka izbija loptu
46' krenuo je nastavak utakmice
45' završilo je prvo poluvrijeme.
43' Splićani zaista u prvom dijelu nisu ništa pokazali. Anderlecht je u potpunosti nadigrao bijele i trener Vučević će na odmoru morati dobro protresti svoje igrače ako želi da Hajduk ne bude ponižen u Bruxellesu
40' potpuno se raspao Hajduk. Suarez je sve sam napravio i postigao krasan pogodak za povećanje vodstva domaćina.
40' gool za Anderlecht

38' Hajduk je na velikim mukama. Opet Anderlecht napada, a sada je Suarez imao priliku ali je lopta otišla u korner
35' Jozinović ruši Boussoufu u kaznenom prostoru, no sudac ostaje nijem.
34' domaćini su krasno izigrali obranu Hajduka, no udarac Juhasza je blokirao netko od Hajdukovih igrača
33' Anderlecht pritišće sa svih strana, no zasad se rezultat ne mijenja
30' rijetko igrači Hajduka imaju loptu u nogu, a kada se to i dogodi, vrlo brzo je izgube
27' opet su domaćini u naletu. Boussoufa se našao sam pred golmanom Hajduka, no promašuje loptu. U protivnom bi bio siguran gol.
26' Anderlecht 'ubija' Hajduk preko bokova odakle dolazi najveća opasnost
24' velika opasnost po gol Hajduka. Ubačena lopta s desne strane, De Sutter je puca s pet metara, ali pored gola
21' kao da činjenica da Hajduk nije dovoljna, već su i navijači splitske momčadi bacili baklju na teren
18' loš teren ipak više pogoduje domaćinima koji zasad dominiraju na terenu
11' golman Hajduka loše je ispucao loptu koja je došla do De Suttera koji s vrha šesnaesterca pogađa za vodstvo Anderlechta11' gool za Anderlecht
7' dobra akcija Hajduka. Andrić je odlično uposlio Vukušića koji se spetljao i na kraju napravio prekršaj u kaznenom prostoru Anderlechta
5' prvi udarac prema golu uputili su domaćini, konkretnije Polak, no bez opasnosti
4' zasad nema puno od igre. Teško je kontrolirati loptu po tako teškom terenu
2' u Belgiji pada snijeg, tako da je teren na stadionu Vanden Stock prekriven snijegom i uvijeti za igru su vrlo teški
1' krenula je utakmica u Bruxellesu

Anderlecht: Proto, Mazuch, Lecjaks, Polak, Suarez, Boussoufa, Legear, Kljestan, De Sutter, Juhasz, Gillet

Hajduk: Radošević, Buljat, Vejić, Ibričić (od 60. Tomasov) , Andrić, Vukušić, Jozinović (od 60. Ljubičić), Strinić, Oremuš, Jonjić, Trebotić (od 77. Andrijašević)