NAJBOLJI

Amerikancu Demongu zlato u nordijskoj kombinaciji

26.02.2010 u 10:17

Amerikanac Bill Demong osvojio je zlatnu medalju u nordijskoj kombinaciji na ZOI u Vancouveru

Demong je nakon skijaških skokova i utrke na 10 kilometara slavio s rezultatom 25 minuta i 32.9 sekundi, drugi je sa 4 sekunde zaostatka bio njegov sunarodnjak Johnny Spillane, dok je treće mjesto osvojio Austrijanac Bernhard Gruber (+10.8).

Nakon prvog dijela kombinacije, skijaških skokova u vodstvu je bio Gruber, dok su svi favoriti među kojima je bio i Francuz Jason Lamy Chappuis praktički otpali iz borbe za odličja jer su zbog skoro neregularnih uvjeta, jakog snijega i vjetra ostvarili loše skokove. Demong je nakon skokova bio na šestoj poziciji, no sjajnim nastupom u skijaškom trčanju probio se do prve pozicije.