AUSTRALIAN OPEN

Alcaraz 'pomeo' kineskog klinca, za četvrtfinale protiv srpskog tenisača

20.01.2024 u 12:12

Drugi tenisač svijeta i drugi nositelj prvog Grand Slam turnira sezone Australian Opena, Španjolac Carlos Alcaraz, u 3. kolu za samo 66 minuta pobijedio je 18-godišnjeg Kineza Junchenga Shanga

Kinez s pozivnicom Juncheng Shang 'pao' je za samo 66 minuta. Istina, porazu je kumovala i njegova ozljeda na početku trećeg seta. Prva dva Španjolac je dobio s uvjerljivih 6:1, 6:1, a u trećem setu bilo je 1:0, također za Španjolca.

Alcaraz je saznao i protivnika u osmini finala, a to će biti srpski tenisač Miomir Kecmanović.

Kecmanović, 60. tenisač svijeta, je u dramatičnom meču savladao Tommyja Paula (ATP 14.).

Kecmanović je dobio prvi set s 6:4, a Paul je preokrenuo sa 6:3, 6:2.

Četvrti set je otišao u tie-break, a u njemu je Paul propustio dvije meč-lopte. Kecmanović je iskoristio svoju prvu set-loptu i poravnao na 2:2, a u petom setu je slavio sa čak 6:0 i zakazao okršaj s Alcarazom.