EUROPSKA LIGA

Ajax skoro šokirao United, Rejin tužni odlazak

23.02.2012 u 22:57

Nogometaši Atletico Madrida, PSV Eindhovena, Twentea, Valencije i Metalista rutinski su odradili uzvratne susrete 16-ine finala Europske lige i izborili nastavak natjecanja

Atletico Madrid je nakon rimskog trijumfa 3:1 u uzvratu na Vicente Calderonu pobijedio Lazio 1:0. PSV je bez problema s 4:1 nadigrao Trabzonspor kod kuće s dva zgoditka Slovenca Matavža, dok je i drugi nizozemski klub Twente pobjedom 1:0 potvrdio isti rezultat iz prvoga susreta u Bukureštu.

Valencija je dva puta po 1:0 pobijedila Stoke, baš kao i Olympiakos Rubin. Metalist je nakon 4:0 u Salzburgu deklasirao Red Bull i na svom travnjaku 4:1.

U osminu finala plasirao se i Manchester United premda je na Old Traffordu izgubio od Ajaxa 1:2. Međutim, United je u prvom susretu u Amsterdamu pobijedio 2:0 pa se plasirao dalje. Englezi su poveli golom Hernandeza u 6. minuti, a u 38. minuti je izjednačio Ozbiliz. Nadu 'kopljanika' u čudo donio je Alderweireld u 87. minuti, no u preostale tri minute gosti nisu zabili i treći gol.

Athletic Bilbao je na svom stadionu porazio moskovsku Lokomotivu s 1:0, te zahvaljujući pogotku u gostima u porazu u Moskvi (1:2) prošao među najboljih 16 klubova. Baski su prvo u 60. minuti ostali bez isključenoga Amorebirete, a samo dvije minute kasnije Muniain je zabio pobjednički zgoditak.

Standard je u Liegeu odigrao 0:0 s poljskom Wislom, te prošao zahvaljujući 1:1 iz prve utakmice u Krakowu. Udinese je nakon 0:0 iz prve utakmice u Udinama u Grčkoj potopio PAOK s 3:0 i prošao kao jedini talijanski klub u osminu finala. Valencia je i na svojoj Mestali pobijedila Stoke s 1:0, dok je Hannover izdržao sve napade u Bruggeu i prošao dalje pogotkom Dioufa u 21. minuti.

REZULTATI:

ATLETICO MADRID - Lazio 1:0 (Godin 47) - prva utakmica 3:1
BEŠIKTAŠ - Braga 0:1 (Lima 25) - prva utakmica 2:0
MANCHESTER UNITED - Ajax 1:2 (Hernandez 6 / Ozbiliz 38, Alderweireld 87) - prva utakmica 2:0
METALIST HARKOV - Salzburg 4:1 (Hinterbergger 29-autogol, Cristaldo 62, Blanco 64, marlos 87 / Jantcher 56) - prva utakmica 4:0
OLYMPIAKOS - Rubin Kazan 1:0 (Djebbour 14) - prva utakmica 1:0
Anderlecht - AZ ALKMAAR 0:1 (Martens 55) - prva utakmica 0:1
SPORTING - Legia Varšava 1:0 (Fernandez 84) - prva utakmica 2:2
Club Brugge - HANNOVER 0:1 (Diouf 31) - prva utakmica 1:2
ATHLETIC BILBAO - Lokomotiv 1:0 (Muniain 62) - prva utakmica 1:2
VALENCIA - Stoke City 1:0 (Jonas 24) - prva utakmica 1:0
Paok Solun - UDINESE 0:3 (Danilo 6, Flores 15,Domizzi 51-pen) - prva utakmica 0:0
PSV EINDHOVEN - Trabzonspor 4:1 (Mertens 15pen, Matavž 31, 52, Strootman 38//Yimaz 41) - prva utakmica 2:1
STANDARD LEIGE - Wisla 0:0 (prva utakmica 1:1
TWENTE ENCHADE - Steaua 1:0 (Chadli 29) - prva utakmica 1:0)

Igrano u srijedu:

MANCHESTER CITY - Porto 4:0 (prva utakmica 2:1)

NAPOMENA: Velikim slovima su ispisani klubovi koji su izborili plasman u osminu finala