STRAŠAN NIZ BEZ PORAZA

AC Milan ima savršen ulazak u sezonu, kao iz slavnih starih dana; trener govorio o tajni uspjeha i koja je najveća snaga momčadi

23.10.2020 u 15:20

AC Milan je imao savršen ulazak u sezonu, a trener Stefano Pioli objasnio je razlog renesanse talijanskog velikana koji je zadnjih godina daleko od vrha talijanskog i europskog nogometa

Podsjećamo, Milan je uspješno preskočio gostovanje kod Celtica u sklopu prvog kola Europske lige skupine H. 'Rossoneri' su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Krunića (14) i Brahima Díaza (42), smanjio je Elyounoussi u 76. minuti, da bi Hauge u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio tri boda za talijanski sastav.

Tako su 'crvenocrni' nastavili savršen učinak, jer su u prvenstvu u četiri utakmice upisali isto toliko pobjeda te su na prvom mjestu Serie A, a ukupno su bez poraza 21 susret zaredom u svim natjecanjima.

'Odlično smo riješili utakmicu, čak iako smo u drugom dijelu bili tehnički manje precizni i manje riskirali. Bilo je važno pokazati da nismo obična momčad koja pokazuje manje poticaja nakon tako željene pobjede kao što je derbi protiv Intera', rekao je Pioli u o utakmici u Glasgowu te je pokušao objasniti koja je tajna uspjeha preporođenog Milana.

'Tajna? Svi radimo u jednom smjeru, klub, tehničko osoblje, igrači, svi se osjećamo upleteni. Naša snaga je što mislimo da je svaka sljedeća utakmica uvijek najvažnija i moramo ići naprijed s takvim mentalitetom. Uvijek kažem igračima da iskoriste svaki trenutak i poboljšavaju se sve više i više, jer nogometnim izazovima nikad kraja: uvijek se morate dokazivati.'

• +4
Celtic - Milan, 1. kolo Europske lige, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Mark Runnacles / POOL

U prvenstvu slijedi novi derbi ovoga puta kod kuće s Romom koji je na rasporedu u ponedjeljak, a tri dana kasnije na San Siro gostuje praška Slavija u Europskoj ligi.

'U ponedjeljak nas očekuje vrlo važan i težak test, protiv jakog protivnika koji posjeduje kvalitet, posebno na napadačkoj razini. Dat ćemo sve od sebe da nastavimo ovaj pozitivan niz.'