Dok Dani Olmo briljira na travnjaku u dresu španjolske reprezentacije i Barcelone, uz njega je posljednjih godina žena koja jednako uspješno gradi vlastitu karijeru
Laura Abla, njemačka influencerica, model i podcasterica, posljednjih mjeseci privlači veliku pozornost ne samo kao partnerica jednog od najboljih španjolskih nogometaša, nego i zahvaljujući vlastitom uspjehu na društvenim mrežama i u modnoj industriji.
Laura, punim imenom Laura Abla Schmitt, dolazi iz Ostfrieslanda na sjeveru Njemačke, a posljednjih godina izgradila je prepoznatljivo ime na Instagramu i TikToku, gdje s pratiteljima dijeli sadržaj o modi, ljepoti, putovanjima i svakodnevnom životu. Danas je na Instagramu prati više od 420 tisuća obožavatelja, a surađivala je s brendovima poput L'Oréala, Diora i H&M-a, dok se sve češće pojavljuje i na europskim Tjednima mode.
Osim što radi kao model i kreatorica sadržaja, Laura vodi i podcast 'Ziemlich beste Fremde' ('Gotovo najbolji stranci'), u kojem otvoreno govori o međuljudskim odnosima, ljubavi i vlastitim životnim iskustvima. Paralelno radi i u organizaciji događanja te je razvila uspješnu karijeru izvan društvenih mreža.
Ljubav koja je započela u Njemačkoj
Laura i Dani Olmo upoznali su se dok je španjolski reprezentativac igrao za RB Leipzig. Iako su vezu dugo držali podalje od očiju javnosti, početkom 2024. zajedničkom su fotografijom na društvenim mrežama potvrdili da su zajedno.
Njihova je veza započela nakon duljeg poznanstva, a Laura je u svom podcastu priznala da isprva nije bila spremna za novu ljubav nakon razvoda. Kasnije je upravo Danija opisala riječima koje su privukle veliku pažnju javnosti.
'To je moja prva zdrava veza. On je tako divna osoba da mi je to ponekad teško povjerovati. Kao da sam u vezi sa svojim najboljim prijateljem.'
Danas žive u Barceloni, kamo se Laura preselila nakon Olmovog transfera iz Leipziga u katalonski klub, a često ga bodri i na utakmicama španjolske reprezentacije.
Za razliku od mnogih partnerica nogometaša, Laura je više puta istaknula da ne želi da je javnost doživljava isključivo kao 'wagsicu'. U intervjuima naglašava kako želi graditi vlastiti profesionalni put, a nogomet joj nije glavna tema ni na društvenim mrežama.
Zanimljivo je da je priznala kako osobno nije veliki ljubitelj nogometa, iako redovito prati Danijeve utakmice i pruža mu podršku. Upravo zbog toga, kaže, nastoji zadržati ravnotežu između privatnog života i vlastite karijere.
Prije nego što je upoznala Olma, Laura je otvoreno govorila o teškim životnim razdobljima, uključujući propali brak i turbulentne veze, no danas kaže da se napokon osjeća sretno i ispunjeno. Upravo iskrenost i spontanost razlog su zbog kojeg je mnogi smatraju jednom od najautentičnijih influencerica nove generacije.