SLAVNA CARRIE

Sarah Jessica Parker otkrila hoće li ikada pogledati 'Seks i grad' i 'I tek tako...'

17.08.2025 u 08:01

Bionic
Reading

Ljubiteljice serije 'Seks i grad' i nastavka 'I tek tako...', bile su nemalo šokirane kad je Sarah Jessica Parker izjavila kako nikad nije pogledala kultnu seriju koja ju je proslavila

Glumica već dugo podržava stav kako nema interesa gledati projekte povezane s HBO-ovom kultnom serijom 'Seks i grad'.

Sarah Jessicu Parker proslavila je uloga Carrie Bradshaw u seriji 'SATC', a zatim je stigao i nastavak pod nazivom 'I tek tako...'.

Glumica, koja je od 1998. godine tumačila svoju kultnu ulogu, na Q&A razgovoru održanom 11. kolovoza u organizaciji Threadsa u restoranu il Buco al Mare u Amagansettu u New Yorku, priznala je da nema namjeru sjesti pred ekran i pratiti serije u kojima je sama glumila.

'I TEK TAKO'

Povratak omiljenih Njujorčanki: Evo kako je bilo na premijeri nastavka 'Seksa i grada'

Pogledaj galeriju

Kada ju je voditelj Evan Ross Katz upitao bi li se ikad odvažila na to, jasno je odgovorila: 'Ne'. Dodala je kako su mnogi razgovarali s njom o tome, dajući joj odlične razloge zašto bi to trebala učiniti. No unatoč svemu, njezin stav ostaje čvrst. 'Ne bih požalila što sam to napravila, nije da bi mi bilo žao potrošenog vremena. Ali ne volim gledati samu sebe. To mi nije ugodno, to nije zabavno, ne uživam u tome', pojasnila je.

Nastavila je objašnjavati da vrijeme koje prolazi čini cijelu stvar još težom. 'Mislim i da što je vremenski odmak veći, to bi za mene bilo kompliciranije. Iz sentimentalnih ili čak emocionalnih razloga. To je jedno teško poglavlje koje je nemoguće pojednostaviti',, rekla je dobitnica Emmyja, Zlatnog globusa i SAG nagrade.

Kultni status serije

Serija SATC pratila je Carrie Bradshaw, Charlotte York, Samanthu Jones i Mirandu Hobbes kroz sve uspone i padove života u New Yorku. Popularnost je dovela do dva filma, snimljena 2008. i 2010. godine, teen spin-offa The Carrie Diaries te novog nastavka And Just Like That..., čije je finale prikazano 14. kolovoza.

Parker je priznala da mnogi fanovi od njih znaju više o liku kojeg je ona igrala nego ona sama. 'Oni znaju moje replike puno bolje', rekla je kroz smijeh. 'Ja se možda sjetim okolnosti, ali oni pamte kompletnu priču. Oni znaju sve!'. Dodala je da joj nije neugodno kad to shvati, nego da je to veseli: 'Obožavam kad mi kažu nešto, a ja ostanem iznenađena i pomislim - stvarno je to rekla? Kome je to rekla? O moj Bože!'

I dok Parker nema nikakvu namjeru sjediti i gledati serije i filmove uz omiljeni koktel svoje junakinje, Cosmopolitan, njezin kolega John Corbett uzeo je sasvim drugačiji pristup. Glumac koji je ponovno zaigrao Aidana Shawa, Carrienu povremenu ljubav iz originalne serije, odlučio je pogledati sve epizode u kojima se pojavio.

'Moj dragi John Corbett, kojeg toliko volim, rekao mi je da moram samo pogledati četiri epizode. Kada se vratio, sve ih je odgledao', prepričala je Parker. 'Bio je potpuno očaran i jako sentimentalan, ponosan na posao kojeg je napravio. 'Dodala je kako smiješno zvuči, ali čini se da Corbett nije ni bio svjestan koliko je dobro odigrao svoju ulogu dok nije sve ponovno pogledao.