Marko Bošnjak bio je predstavnik Hrvatske na Euroviziji u Baselu, no pjesma 'Poison Cake' nije osvojila Europu
Iako je dao sve od sebe, Marko Bošnjak nije uspio proći u finale Eurovizije na kojoj je u velikom subotnjem finalu pobijedio Austrijanac JJ s pjesmom 'Wasted Love'.
Od žirija je JJ dobio 258 bodova, od kojih mu je publika dodijelila 178 bodova, čime je bio najbolji po glasovima žirija. Hrvatska publika nagradila ga je s 5 bodova, dok mu je hrvatski žiri bio još naklonjeniji i dao mu 10 bodova.
Ipak, sigurno vas zanima koliko je bodova Hrvatska dobila od publike u prvoj polufinalnoj večeri!
U polufinalnim večerima odluka je pala na leđa publike, a pjesma 'Poison Cake' najviše se svidjela našim susjedima Slovencima. Naime, Slovenija nam je dala 12 bodova, Ukrajina 9, a preostalih 8 bodova dobili smo od Švedske, Nizozemske, Poljske, San Marina i ostatka svijeta.
Hrvatska je tako prikupila 28 bodova, dok je San Marino s 46 bodova uspio izboriti finale u polufinalnoj večeri.
U polufinalnoj večeri Hrvatska je 12 bodova dala Estoniji, 10 bodova Albaniji, 8 bodova Švedskoj, 7 bodova Islandu, 6 bodova Sloveniji, 5 bodova Norveškoj, 4 boda Ukrajini, 3 boda Nizozemskoj, 2 boda San Marinu i 1 bod Malti.