Policija je kazneno prijavila 51-godišnjaka, koji je u nedjelju uvečer na otoku Susku aktivirao signalnu raketu te izazvao požar trstike i niskog raslinja, a istraga o aktiviranju signalne rakete, kojom je u noći s nedjelje na ponedjeljak oštećena jahta u riječkoj luci još traje
Iz Policijske uprave primorsko-goranske izvijestili su da je lošinjska policija dovršila kriminalističko istraživanje nad 51-godišnjim hrvatskim državljaninom, koji je u nedjelju na Susku, aktiviranjem signalne rakete, izazvao požar trstike i niskog raslinja.
Požar je ugašen tijekom noći, a materijalna šteta procjenjuje na više desetaka tisuća eura.
Protiv osumnjičenika je podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu zbog sumnje da je počinio kazneno djelo dovođenja u opasnost života i imovine opće opasnom radnjom ili sredstvom.
Iz policije su također izvijestili da je aktiviranje signalne rakete tijekom slavlja nogometnih navijača u noći s nedjelje na ponedjeljak uzrokovalo i materijalnu štetu na plovilu u riječkoj luci.
U tijeku je kriminalističko istraživanje kako bi se utvrdio počinitelj štete od najmanje 10.000 eura na jahti u vlasništvu strane tvrtke, naveli su iz policije.