TRŽIŠTE KAPITALA

Indeksi zaključili u crvenom uz nisku likvidnost

Bionic
Reading

Novi trgovinski tjedan na domaćem tržištu kapitala započeo je vrlo skromnom likvidnošću, dok se vrijednost dioničkih indeksa blago smanjila

Indeks CROBEX je zaključio na 1.693,77 bodova, što predstavlja pad od 0,3 posto, njegov treći uzastopni pad, dok je indeks blue chip dionica CROBEX10 oslabio 0,1 posto. Sektorski gledano, najveći gubitak je pretrpio indeks transportnog sektora, i to od 3,1 posto, dok su u zelenom zaključili indeksi građevinskog sektora i sektora industrije, s porastima od 1,3 posto i 1,1 posto.

Ukupni dionički promet je iznosio svega 4,8 milijuna kuna, sa svega nekoliko aktivnih izdanja. Najlikvidnije su bile povlaštene dionice Adrisa, koje su na prometu od 857 tisuća kuna ojačale 0,2 posto. Aktivne su bile i dionice Hrvatskog Telekoma, s prometom od 609 tisuća kuna i rastom cijene od 0,7 posto, a više od pola milijuna kuna prometa su uknjižile i dionice Zagrebačke banke, koje su na prometu od 513 tisuća kuna izgubile 3,4 posto na vrijednosti, te se time našle među glavnim gubitnicima dana.

Titula gubitnika dana ipak ide dionici Peveca, koja je na prometu od 215 tisuća kuna zabilježila pad vrijednosti od 3,5 posto. Loše izvedbe su imale i dionice Uljanik plovidbe, koje su s minusom od 2,3 posto pale na 111,21 kunu, te dionice Kraša, čija je vrijednost zabilježila pad od 2,2 posto na 484 kune.

Među dobitnicima valja izdvojiti dionice Varteksa, s rastom cijene od 4,5 posto na prometu od 60 tisuća kuna, te dionice Atlantske plovidbe i Dalekovoda, čije su cijene rasle redom 3,5 posto i 3,3 posto.

Dobitnik dana Varteks +4,51% 15,52

Gubitnik dana Pevec -3,52% 121,59

Više o kretanjima na tržištu kapitala pročitajte OVDJE