U prvih šest mjeseci u turizmu i ugostiteljstvu izdano je četiri posto više računa nego u istom razdoblju lani, njih 199,4 milijuna, podatak je koji je iznio ministar turizma Tonči Glavina
Ti izdani računi ukupno su iznosili 2,99 milijardi eura, što je 13 posto više nego lani, prenosi Večernji list.
Gostiju je u prvih pola godine bilo ukupno 7,5 milijuna, što je četiri posto više nego lani, a jednaki rast ostvaren je u noćenjima, kojih je bilo 29 milijuna.
'Domaći gosti su za šest mjeseci bili 11 posto brojniji, a od 2021. naovamo u predsezoni su rasli za čak 30 posto. Naših ljudi na putovanjima nikad više', rekao je Glavina.
Direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić rekao je da je svih deset najbrojnijih nacija, osim češkog tržišta, zabilježilo rast, a da će se potpune brojke za lipanj znati za nekoliko dana. Neslužbena je informacija, piše novinarka Večernjaka Radmila Kovačević, da je ovogodišnji lipanj zasad devet posto bolji u dolascima i 12 posto u noćenjima u odnosu na lanjski.