SIGURNI DOMAĆINI

Zagreb i Inter trokorakom iz crvene zone

30.03.2012 u 20:05

24. kolo MAXtv Prve lige pobjedama na svojim travnjacima su otvorili Zagreb i Inter. Današnji pobjednici su tako pobjegli Šibeniku i njegovom izuzetno opasnom 13. mjestu na ljestvici

Zagreb je dočekao Zadar i svladao ga već u furioznom otvaranju utakmice. Dedić u petoj i Šovšić (iz penala) u osmoj minuti dvoboja zabili su za konačnih 2:0 i 'pjesnici' su na ljestvici za jedan bod preskočili Zadar, te privremeno zasjeli na bodovnu diobu sedmog mjesta.

Značajan skok napravili su i igrači Intera, gosti iz Osijeka također su poraženi s 2:0, ali nisu pali tako munjevito. Prvi gol su, uz dozu sreće, u 45. minuti potpisali 'pucač' Frano Mlinar i 'mantinela' Ernad Skulić, dok je drugi zabio Ante Budimir i tako se s pet golova izjednačio na vrhu ovosezonske klupske ljestvice sa Šarićem i Abilaliajem.

Inter je privremeno šesti, i tako se situacija oko zone ispadanja dodatno zakomplicirala. Varaždin je već ispao, Karlovac i Lučko također su gotovo prežaljeni, dok 13. Šibeniku za čak 11 bodova bježi najbliži pratitelj Istra 1961.

To su četiri kluba u velikoj opasnosti, a predviđeno je da ligu napusti pet klubova. Ali ako nitko iz druge lige neće dobiti licencu ili ju neće željeti iskoristiti, što nije nemoguć ishod, svi ostali će se spasiti. Međutim, taj epilog vjerojatno neće biti poznat do kraja sezone, stoga se u preostalih gotovo sedam kola očekuje velika borba za 12. mjesto koje donosi izvjestan mir.