danka ilić

Potvrđena optužnica za ubojstvo djevojčice čija je smrt potresla regiju, tijelo i dalje nije pronađeno

22.05.2026 u 17:50

Bionic
Reading

Apelacijski sud u Nišu odbio je žalbe obrane Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića te potvrdio optužnicu protiv njih zbog sumnje da su ubili dvogodišnju Danku Ilić. Tijelo djevojčice više od dvije godine nakon nestanka još uvijek nije pronađeno.

Dragijević i Janković optuženi su za teško ubojstvo u supočiniteljstvu. Sud je njihove žalbe ocijenio neosnovanima, piše Danas.

Dio postupka vraćen na ponovno odlučivanje

Istodobno je ukinut dio optužnice koji se odnosi na Radoslava Dragijevića, oca jednog od osumnjičenih. Predmet je u tom dijelu vraćen prvostupanjskom sudu na novo odlučivanje.

Radoslav Dragijević tereti se za neprijavljivanje kaznenog djela i pomoć počinitelju nakon zločina.

Prema neslužbenim informacijama, branitelji su u žalbama isticali da nema materijalnih dokaza jer tijelo djevojčice nikada nije pronađeno. Također su tvrdili da vještačenjem nisu pronađeni DNK tragovi Danke Ilić u službenom vozilu niti na predmetima iz kuća osumnjičenih.

Obrana je navela i da su osumnjičeni u međuvremenu povukli ranija priznanja te da nema izravnih svjedoka zločina.

Tužiteljstvo tvrdi da su Dragijević i Janković 26. ožujka 2024. u Banjskom Polju kod Bora automobilom udarili dvogodišnju Danku Ilić te potom sakrili njezino tijelo. Posmrtni ostaci djevojčice do danas nisu pronađeni.

Optužnica je potvrđena nakon dopunjene istrage koju je ranije tražio Apelacijski sud u Nišu.