BORBENI LOVAC

Pogledajte pad aviona na aeromitingu u Renu

17.09.2011 u 09:35

Dodajte tportal.hr u omiljene izvore

Borbeni zrakoplov iz Drugog svjetskog rata srušio se u petak ispred glavne tribine na aeromitingu u gradu Renu u američkoj saveznoj državi Nevadi pri čemu su poginule najmanje dvije osobe, a više od 50 je ozlijeđeno, rekli su dužnosnici

Najmanje petnaest osoba nalazi se u kritičnom stanju nakon pada zrakoplova tipa P-51 Mustang na mitingu Reno Air Races, a među poginulima je i 74-godišnji pilot.

Čelnik Reno Air Racing Association Michael Houghton rekao je da su ozlijeđene 54 osobe, a medicinski izvori kazali su da petnaest osoba ima ozljede opasne po život. Zasad nisu poznati uzroci pada zrakoplova.

P-51 Mustang počeo se serijski proizvoditi 1942. godine, a stručnjaci ga smatraju jednim od najboljih borbenih lovaca Drugog svjetskog rata. Ukupno je proizvedeno više od 16 tisuća primjeraka tih zrakoplova.