u turističkom odredištu

Evakuacije zbog požara na jugu Španjolske: Brzo se širi zbog snažnih vjetrova

06.08.2025 u 12:31

Bionic
Reading

Šumski požar u blizini turističkog odredišta Tarifa na krajnjem jugu Španjolske doveo je do evakuacije nekoliko hotela i stambenih zgrada te kampa, objavili su lokalni dužnosnici u srijedu

Oko pet tisuća vozila je „u rekordnom vremenu dovedeno na sigurno”, objavio je ministar unutarnjih poslova Andaluzije Antonio Sanz. Nema službenih brojeva o broju evakuiranih stanovnika i turista, no lokalne novine Diario de Cadiz pišu o 1,5 tisuća ljudi do utorka navečer.

Požar je izbio taj dan oko 16 sati, vjerojatno zbog zapaljenja kampera u kampu La Torre de la Peña, piše Diario pozivajući se na vatrogasce. O točnom uzroku se i dalje nagađa, prenosi agencija dpa.

Vatra se brzo proširila regijom zbog snažnih vjetrova. U jednom trenutku se zbog požara morala zatvoriti devet kilometara duga dionica važne prometnice N-340.

Južni dio požara, posebno opasan zbog blizine nastanjenom području, sada je pod kontrolom, objavio je Sanz.

U srijedu ujutro se protiv vatre borilo oko 125 vatrogasaca, uz pomoć 17 kanadera i helikoptera.