SVIM SREDSTVIMA
ETA za 50. rođendan najavila nastavak borbe

Tportal
Izvor: tportal.hr / Autor: Tportal
MADRID - U tekstu objavljenom u prigodi 50. obljetnice njezina osnutka, čiji su dijelovi objavljeni u dnevniku Garra, bliskom tom separatističkom pokretu, ETA poziva na "jedinstvo svih snaga" u Baskiji kako bi se "mirno i demokratski krenulo putem neovisnosti".
ETA, koju se smatra odgovornom za 825 mrtvih u 40 godina sukoba, dodaje ipak da tu zadaću žele onemogućiti "neprijateljske države (Španjolska i Francuska) koje ne pokazuju nimalo volje" da udovolje toj želji za neovisnosti.
ETA, koju Europska unija smatra terorističkom organizacijom sredinom 2007. godine, nastavila je svoju kampanju atentata nakon 15-mjesečnog primirja i neuspjeha mirovnih pregovora sa španjolskom socijalističkom vladom.