Facebook ponovno pokušava oglasima poboljšati financijsku situaciju. Ovoga puta fokusirao se na videooglase i plaćene poruke
Facebook bi mogao postati veoma naporno mjesto.
Nakon što je plan oglašavanja na mobilnim uređajima stavio na čekanje, Facebook se okrenuo drugim načinima oglašavanja i prikupljanja novca.
Tako će korisničke zidove uskoro krasiti videooglasi, javlja AdAge.
U Facebooku planiraju automatsko pokretanje reklama u trajanju od 15 sekundi tijekom kojih bi taj oglas 'iskočio' sa zida.
Još nije poznato kako će oglasi ciljati korisnike niti hoće li ih se moći isključiti prije vremena.
No brojni korisnici koji već sad negoduju zbog 'preporučenih' stranica i oglasa, temeljenih na njihovim interesima i interesima njihovih prijatelja, ovakav način oglašavanja sigurno neće prihvatiti raširenih ruku.
Dodajmo i da su iz Facebooka najavili uvođenje plaćenih poruka.
Naime dosad su poruke prijatelja odlazile izravno u inbox, dok su poruke ostalih korisnika odlazile u 'ostalo'.
Facebook sad nudi da za dolar po poruci tu poruku iz 'ostalih' prebaci u inbox.
Kažu da im je cilj smanjiti nepotrebno maltretiranje korisnika porukama nepoznatih ljudi, ali i omogućiti nekome tko primjerice traži posao bolju vidljivost.
Zanimljiva ideja, no odmah se postavilo pitanje tvrtki koje imaju svoje stranice na Facebooku, a koje bi na taj način mogle kontaktirati i s onim korisnicima koji ih nisu 'lajkali'.
Upravo zbog toga plaćene poruke na početku će biti dostupne samo pojedincima, ne i 'stranicama', te će biti ograničene na jednu plaćenu poruku tjedno.