Madonna di Campiglio

Zubčić i Vidović izborili drugu vožnju noćnog slaloma, ali zaostatak za vodećima je velik

22.12.2021 u 19:54

Francuz Clement Noel ostvario je najbolji rezultat (45.73 sekundi) prve vožnje noćnog slaloma za Svjetski kup u talijanskoj Madonni di Campiglio, a hrvatsko skijanje će u drugoj vožnji imati dvojicu predstavnika, Filipa Zubčića i Mateja Vidovića

Zubčić je za Noelom zaostao 2.08 sekundi, što je bio 27. rezultat prve vožnje, dok je Vidovićev zaostatak bio 2.14 sekundi, što ga je dovelo do 28. pozicije.

Treći hrvatski predstavnik na ovom natjecanju bio je Samuel Kolega koji je imao startni broj 40 i u trenutku ulaska u cilj imao 30. rezultat (48.22). No, na kraju je završio na 38. mjestu, a od plasmana u drugu vožnju dijelilo ga je 27 stotinki.

Uz pobjednika prvog slaloma sezone u Val d'Isereu, najbrži u prvoj vožnji noćnog slaloma u Madonni di Campiglio bili su aktualni svjetski prvak Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag (+0.53) i Šveđanin Kristoffer Jakobsen (+0.70) koji je u Francuskoj osvojio drugo mjesto.

Unutar jedne sekunde zaostatka za Noelom bili su još Britanac Dave Ryding (+0.73), Francuz Alexis Pinturault (+0.80) i Talijan Alex Vinatzer (+0.92).

Druga vožnja je na rasporedu od 20.45 sati.