NBA LIGA

Zubac ušao s klupe i rasturio; Bogdanović, Šarić i Hezonja pobjednički

05.01.2019 u 09:55

Hrvatski košarkaši imalu su zapažene u role u svojim momčadimam, s time da je tek Ivica Zubac ostao bez pobjede

Košarkaši Indiana Pacersa ostvarili su šestu uzastopnu pobjedu u NBA ligi svladavši kao gosti Chicago Bullse sa 119:116 nakon produžetka, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u novi je uspjeh svog sastava ugradio 13 koševa (šut za dva 5-12, trica 0-3, slobodna bacanja 3-4) uz šest skokova i četiri asistencije za 40 minuta provedenih na terenu.

Protiv jedne od najslabijih momčadi u ligi Pacersi su umalo ispustili pobjedu, 20-ak sekundi prije kraja četvrte četvrtine vodili su sa 104:99, no tada je Zach LaVine pogodio tricu za 104:102, da bi potom Bogdanović 14 sekundi prije isteka vremena pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja za 105:102 i ponudio domaćim a mogućnost da još jednom tricom izbore produžetak. To se i dogodilo, LaVine je još jednom bio precizan s distance pa se ušlo u dodatnih pet minuta.

Minutu prije kraja produžetka Bullsi su vodili 113:110, no do kraja susreta postignute su četiri trice od koji su tri ubacili Pacersi. Myles Turner i Victor Oladipo su svojim ubačajima doveli Pacerse u vodstvo 116:11, potom je Lauri Markkanen uspio poravnati na 116:116 devet sekundi prije kraja, da bi u posljednjem napadu gostiju odgovornost preuzeo Oladipo i tricom s osam metara osigurao pobjedu svom sastavu.

Oladipo je bio najbolji igrač Pacersa sa 36 poena, a odličan je bio i Domantas Sabonis sa 23 pogotka i 12 skokova, dok su Bullse predvodili LaVine sa 31 i Markkanen sa 27 koševa.

Pacersi su s omjerom pobjeda i poraza 26-12 i dalje treći sastav Istočne konferencije dok su Bullsi sa 10-29 13. na Istoku.

Minnesota Timberwolvesi na svom su parketu nadigrali Orlando Magic sa 120:103, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić je za 20 minuta provedenih u igri postigao 10 koševa (šut za dva 3-5, trica 1-3, slobodna bacanja 1-1) uz četiri skoka i dvije osvojene lopte za pobjednike. Sredinom druge četvrtine gosti s Floride imali su 19 poena prednosti, no sredinom posljednjeg dijela susreta bilo je 21 razlike u korist domaćih. Najzaslužniji za takav preokret bili su Karl-Anthony Towns sa 29 poena i 15 skokova i povratnik nakon ozljede Jeff Teague sa 23 ubačaja i 10 asistencija, dok su kod Magica najbolji bili Nikola Vučević sa 22 i Evan Fournier sa 21 pogotkom.

Sa 18-21 Minnesota je 13. na Zapadu, a sa 17-21 Orlando je 10. na Istoku.

New York Knicksi prekinuli su niz od osam poraza 119:112 pobjedom na gostovanju kod Los Angeles Lakersa. U tom dvoboju priliku su dobila dvojica hrvatskih igrača i obojica su dobro iskoristila minute koje su imali na raspolaganju, Mario Hezonja je za 13 minuta u dresu Knicksa postigao 10 koševa (šut za dva 2-2, trica 1-2, slobodna bacanja 3-6) uz dva skoka i po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu, dok je Ivica Zubac za 11 minuta u sastavu Lakersa postigao 10 poena (šut za dva 4-6, slobodna bacanja 2-2) uz šest skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

Knickse je do tek 10. pobjede u sezoni predvodio Tim Hardaway sa 22 ubačaja, dok je kod Lakersa, koji su petu utakmicu zaredom bili bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, najefikasniji bio Brandon Ingram sa 21 poenom.

Lakersi sa 21-18 pali na osmo mjesto Zapada, dok su Knicksi sa 10-29 tek 14. na Istoku.

Rezultati:

• Chicago - Indiana 116:119 (produžetak) - Bojan Bogdanović igrao je za Indianu 40 minuta i postigao 13 koševa (šut za dva 5-12, trica 0-3, slobodna bacanja 3-4) uz 6 skokova i 4 asistencije
  • Minnesota - Orlando 120:103 - Dario Šarić igrao je za Minnesotu 23 minute i postigao 10 koševa (šut za dva 3-5, trica 1-3, slobodna bacanja 1-1) uz 4 skoka i 2 osvojene lopte
  • LA Lakers - New York Knicks 112:119 - Ivica Zubac igrao je za LA Lakerse 11 minuta i postigao 10 koševa (šut za dva 4-6,slobodna bacanja 2-2) uz 6 skokova, 2 asistencije i 1 blokadu; Mario Hezonja igrao je za New York 13 minuta i postigao 10 koševa (šut za dva 2-2, trica 1-2, slobodna bacanja 3-6) uz 2 skoka, 1 asistenciju, 1 osvojenu loptu i 1 blokadu
  • Cleveland - Utah 91:117 - Ante Toni Žižić nije ulazio u igru za Cleveland
  • Phoenix - LA Clippers 111: 121 - Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix
  • Portland - Oklahoma City 109:111
  • Boston - Dallas 114:93
  • Memphis - Brooklyn 100:109
  • Milwaukee - Atlanta 144:112