veleslalom lienz

Zrinka Ljutić sjajnom drugom vožnjom stigla do 10. mjesta, nova pobjeda Shiffrin

28.12.2023 u 15:35

Amerikanka Mikaela Shiffrin pobjednica je veleslaloma Svjetskog kupa skijašica u Lienzu, ostvarivši 92. pobjedu u karijeri, dok je hrvatska skijašica Zrinka Ljutić zauzela 10. mjesto

Mikaela Shiffrin, koja je bila najbrža i u prvoj vožnji, ostvarila je četvrtu pobjedu sezone, te 92. u karijeri, pri čemu 22. u veleslalomu.

Amerikanka je slavila rezultatom 2:05.98 s 38 stotinki sekunde ispred Talijanke Federice Brignone, dok je treće mjesto zauzela Šveđanka Sara Hector s 45 stotinki sekunde. Norvežanka Ragnhild Mowinckel, koja je bila treća nakon prve vožnje, pokvarila je plasman drugim nastupom zauzevši ukupno 13. poziciju.

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić je zauzela 10. mjesto s 1.52 sekunde zaostatka. Ljutić je nakon prve vožnje držala 15. mjesto, no odličnim drugim nastupom popravila je plasman za čak pet mjesta. Ovo joj je drugi najbolji rezultat karijere u veleslalomu, a bolja je bila samo početkom prosinca, kada je u Tremblantu završila sedma.

U današnjoj utrci trebala je nastupiti i Leona Popović koja, međutim, nije startala.

Shiffrin vodi u ukupnom poretku Svjetskog kupa s 800 bodova, druga je Talijanka Brignone sa 637 bodova, dok je na trećem mjestu Slovakinja Petra Vlhova s 527 bodova. Ljutić se nalazi na 11. mjestu sa 199 bodova, dok je Popović na 19. poziciji sa 139 bodova.

U poretku veleslaloma vodi Brignone s 400 bodova, ispred Švicarke Lare Gut-Behrami s 365 i Shiffrin s 320 bodova. Ljutić je deveta sa 118 bodova.

U petak se u Lienzu vozi slalom koji će biti posljednja ovogodišnja utrka u ženskom kalendaru.