spust bormio

Marco Schwarz nakon teškog pada helikopterom prebačen u bolnicu

28.12.2023 u 14:36

Francuski skijaš Cyprien Sarrazin iznenađujući je pobjednik spusta u talijanskom Bormiju, no utrku je obilježio pad dosadašnjeg vodećeg skijaša Svjetskog kupa Austrijanca Marca Schwarza

Francuski je skijaš Cyprien Sarrazin 'ukrao je šou' na stazi Stelvio ostvarivši tek drugu pobjedu u karijeri nakon što je 2017. pobjedio u paralelnom slalomu u Alta Badiji.

Francuz je na trećem spustu sezone prošao ciljem u vremenu 1:50.73, pobijedivši s devet stotinki sekunde ispred Švicarca Marca Odermatta, dok je treće mjesto zauzeo Kanađanin Cameron Alexander sa 1.23 sekunde zaostatka.

'Konačno sam imao savršenu utrku. Od prvih do zadnjih vrata sam se osjećao odlično. Kada sam prešao ciljnu liniju, rekao sam sebi ‘napravio si svoj posao', kazao je Sarrazin i dodao:.

'Godinama sam se borio s ozljedama, a danas sam konačno napravio veliki rezultat.'

Dosadašnji lider u Svjetskom kupu Austrijanac Marco Schwarz pao je na polovici staze završivši u zaštitnoj mreži. Schwarz je ležao nekoliko minuta, a nakon pružene pomoći ustao je i otežano hodao bez oslonca na desnu nogu prije nego što je helikopterom prebačen u bolnicu. Austrijski mediji navode kako se radi o ozljedi koljena.

Pobjednik prošlotjednog noćnog slaloma u Madonni di Campiglio, u Bormio je stigao s osam bodova prednosti u ukupnom poretku u odnosu na svog velikog rivala Švicarca Marca Odermatta koji je nakon današnje utrke preuzeo vodstvo.

Odermatt sada ima 536 bodova, Schwarz je ostao na 464 boda, dok se Sarrazin probio na treću poziciju s 200 bodova. Hrvatski skijaš Filip Zubčić je sada četvrti sa 198 bodova, a TOP 5 zatvara Austrijanac Manuel Feller sa 180 bodova.

U poretku spustaša vodi Odermatt sa 176 bodova, ispred Amerikanca Brycea Bennetta i Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea s po 160 bodova. Sarrazin se probio na četvrtu poziciju sa 150 bodova.

Svjetski kup skijaša nastavlja se superveleslalom u petak u Bormiju za kraj 2023. godine.